TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2017-12-04 до 2017-12-10

Обвинителството ќе постапува по кривичната пријава во врска со снимањето на играна серија

Академик - 07.12.2017

До Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција од страна на Управата за финансиска полиција е поднесена кривична пријава против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело злоупотреба на ...

ОЈО: Кривична пријава за екс раководството на Агенција за филм

Нова ТВ

Обвинителство ќе постапува по пријава во врска со снимањето на серијата Македонија

МКД

Финансова полиција поднесе кривична против поранешната директорка на Агенција за филм, Мими Ѓоргоска –Илевска

Фокус

Ѓорговска-Илиевска го намалила бројот на епизоди од серијата „Македонија“, а сумата ја зголемила за 62 отсто

Фокус

24 Вести Правдико БркајРабота ТВ21 Либертас МРТ Кајгана А1 On

37 поврзани вести »

Денеска во Скопје се одржа комеморација за Томислав Чокревски

А1 On - 06.12.2017

Денеска во Домот на АРМ во Скопје се одржа комеморација по повод смртта на поранешниот министер за внатрешни работи проф.д-р Томислав Чокревски, кој вчера почина во Скопје. На комеморацијата присуствуваа голем број колеги од Министерството за ...

Комеморација: Улогата на Томислав Чокревски во македонското општество е многу голема

Макфакс

Спасовски: Чокревски беше првенец во развојот на демократијата

+инфо

Почина Томислав Чокревски

AKO

Почина поранешниот министер за внатрешни работи Томислав Чокревски

Скопје24

iPortal Вечер Орбис Нова ТВ Телма МКД Фокус А1 On

37 поврзани вести »

Детален преглед на сите вработени во Министерството за правда

еМагазин - 09.12.2017

Министерството за правда, водено од принципот на транспарентност, на својата веб страна објави нови документи, информации и податоци кои се достапни за целокупната јавност. На интернет страната на Министерството за правда прв пат може да се најдат ...

Достапни документи и информации од јавен карактер на веб страната на МЗ за поголема транспарентност и отчетност

Сител

Достапни документи на веб страната на Министерството за здравство

Канал5

Достапни документи и информации од јавен карактер на веб страната на МЗ за поголема транспарентност и отчетност

Либертас

Достапни документи и информации од јавен карактер на веб страната на МЗ за поголема транспарентност и отчетност

ТВ21

Кајгана Макфакс А1 On Н.Македонија Точка Орбис Локално Вечер

35 поврзани вести »

Водно моли, престанете, боли!

МКД - 10.12.2017

На Водно навистина не му треба сега и жичарница нова да се гради. Навистина е чудесна земја оваа наша Македонија. Еве пред некој ден бев на лекар во Клиничкиот ни центар и таму, на влезот на една од клиниките, гледам една шарена табла со димензии 30 ...

Со автомобил на Водно – Казнети се 13 лица

ТВ21

Потсетување за сите кои планираат да одат на Водно: Казните се високи

Скопје24

Потсетување за сите кои планираат да одат на Водно: Казните се високи

МК News

Потсетување за сите кои планираат да одат на Водно: Казните се високи

Press24

еМагазин Нова ТВ 24 Вести МКД Популарно Канал5 Либертас Сакам да кажам

52 поврзани вести »

Прифатено обвинението за „Титаник 2“

Телма - 07.12.2017

Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот суд Скопје 1 го прифати обвинението на СJО за случајот „Титаник 2" за изборните нерегуларности . Во овој случај обвинети се Сашо Мијалков (вмро-дпмне), Мендух Тачи (дпа) и на Бедредин Ибраими, потоа ...

Ќе им се суди на Мијалков и Тачи кои договараа гласање во ДИК

24 Вести

Судот го прифати обвинението за случајот „Титаник 2“

Р.С.Европа

Прифатено обвинението за „Титаник 2“

24 Вести

Прифатено обвинението за „Титаник 2“

Алсат-М

Фокус +инфо Правдико МРТ А1 On Либертас ТВ21 Сител

34 поврзани вести »

Митровски планирал да продава имот на ССМ

24 Вести - 07.12.2017

Поништени три одлуки за отуѓување на имот на ССМ, донесени од поранешното раководство на Живко Митревски. Екс претседателот сакал да ги продаде долниот кат од зградата на ССМ, кој во моментов се издава на познат скопски ресторан, потоа синдикална ...

Синдикалците бираат лидер

Нова ТВ

ССМ треба да избере нов претседател

24 Вести

ССМ денеска избира лидер

Фокус

ССМ на вонреден конгрес ќе избира претседател

24 Вести

Фокус ТВ21 Канал5 Макфакс А1 On Канал5 Тера Алфа

33 поврзани вести »