TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-02-06 - 2017-02-12

Груевски: Мисијата на СЈО е ВМРО-ДПМНЕ и неговото раководство

Вест - 12.02.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вечерва демантираше дека Специјалното јавно обвинителство било пречка за договор за формирање влада со ДУИ. - СЈО беше спомнато на самиот почеток на преговорите и беше кажано дека тие сакаат да биде продолжен ...

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО наместо да гони криминал, спроведува нарачки на Заев

Канал5

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО наместо да гони криминал, спроведува нарачки на Заев

24 Вести

Груевски: Не се согласуваме СЈО да продолжи да работи

Фокус

СЈО заврши во Охрид, од утре сослушувања во Скопје

Алсат-М

ТВ21 Р.С.Европа Сител Стандард OhridNews Курир Репортер Репортер

162 поврзани вести »

Облачно и ветровито време

Курир - 12.02.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со повеќе сонце во попладневните часови. Преку денот ќе дува претежно југоисточен ветер, а во североисточните делови ветерот ќе биде од североисточен правец.

Денеска облачно, од утре повеќе сонце

+инфо

Од утре времето драстично ќе се промени – Подгответе се!

Репортер

Не очекува облачно и ветровито време

Нетпрес

Променливо облачно време со подолги сончеви периоди

+инфо

МКД OhridNews Телеграф Локално Мета Пулс24 Тера Lider

154 поврзани вести »

ДУИ ги нема добиено писмените гаранции од СДСМ, преговорите во место

Телма - 12.02.2017

ДУИ се уште ги немаат добиено писмените гаранции што ги бараат од СДСМ, за да почнат со собирање на потписи, врз основа на кои Заев би го добил мандатот за составување на Влада. Од партиите потврдија дека, нивните работни групи, кои разговарат околу ...

ДУИ се уште ги нема добиено писмените гаранции од СДСМ

Фокус

ДУИ уште ги чека писмените гаранции од СДСМ

+инфо

Преговорите закочија – ДУИ ги нема добиено писмените гаранции од СДСМ

Репортер

ДУИ ги нема добиено писмените гаранции од СДСМ, преговорите стојат во место

Локално

24 Вести Алсат-М Алсат-М Канал5 Телма Алфа А1 On Курир

131 поврзани вести »