TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2017-02-06 до 2017-02-12

Груевски: Мисијата на СЈО е ВМРО-ДПМНЕ и неговото раководство

Вест - 12.02.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вечерва демантираше дека Специјалното јавно обвинителство било пречка за договор за формирање влада со ДУИ. - СЈО беше спомнато на самиот почеток на преговорите и беше кажано дека тие сакаат да биде продолжен ...

Истражителите на СЈО заминаа од Охрид

Локално

Груевски се жали, го нарекувале “обвинетиот”

Репортер

Истражителите на СЈО заминаа од Охрид – што ќе донесе истрагата за донациите?

24 Вести

Под лупата на СЈО:Скап шопинг на ВМРО-ДПМНЕ платен од администрацијата

Нова ТВ

Нова ТВ Алсат-М Нова ТВ +инфо +инфо Фокус Фокус Телеграф

191 поврзани вести »

ДУИ ги нема добиено писмените гаранции од СДСМ, преговорите во место

Телма - 12.02.2017

ДУИ се уште ги немаат добиено писмените гаранции што ги бараат од СДСМ, за да почнат со собирање на потписи, врз основа на кои Заев би го добил мандатот за составување на Влада. Од партиите потврдија дека, нивните работни групи, кои разговарат околу ...

ДУИ уште ги чека писмените гаранции од СДСМ

+инфо

ДУИ се уште ги нема добиено писмените гаранции од СДСМ

Фокус

Груевски: Не ја прифатив двојазичноста и платформата на ДУИ

Сител

Преговорите закочија – ДУИ ги нема добиено писмените гаранции од СДСМ

Репортер

Локално Телма 24 Вести Алсат-М Алсат-М Алфа Канал5 Вечер

110 поврзани вести »

„Газета експрес“: Али Ахмети на удар на СДСМ

Канал5 - 12.02.2017

Али Ахмети на удар на СДСМ, пишува косовски „Газета експрес“. Со наслов скандалозно – советник на Заев го нарекува Ахмети параноичен шизофреник. Во текстот на косовскиот„ Газета експрес“ стои дека во статија што советник на Заев, Митко Јованов ја ...

Косовски Газета Експрес: ,,Скандалозно: Советникот на Заев го нарекува Али Ахмети параноичен шизофреничар“

Сител

Косовски Газета Експрес-„Скандалозно: Советникот на Заев го нарекува Али Ахмети параноичен шизофреничар“

Курир

СДСМ сеуште не дава писмени гаранции - Потписите на Ахмети висат во воздух

Фактор

Косовски Газета Експрес- Скандалозно: Советникот на Заев го нарекува Али Ахмети параноичен шизофреничар

Пулс24

Телевизија Нова Алсат-М Фокус ТВ21 Сител Стандард Репортер Позитив.мк

93 поврзани вести »

Почна бесплатниот јавен превоз во Македонска Каменица

А1 On - 10.02.2017

Почна бесплатниот јавен превоз во Македонска Каменица што ќе го користат околу 600 лица, претежно пензионери од селските средини на општината, но и лица кои живеат во социјален ризик. Според градоначалникот Дарко Митевски, интересот е голем, а тоа ...

Почна бесплатниот јавен превоз во Македонска Каменица

Алфа

Почна бесплатниот јавен превоз во Македонска Каменица

Сител

Започна бесплатниот јавен превоз во Македонска Каменица

Позитив.мк

Почна бесплатниот јавен превоз во Македонска Каменица – Ќе се вози секој петок

Репортер

Вечер Press24 Курир Телма 24 Вести Алсат-М МКД +инфо

93 поврзани вести »