TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-02-20 - 2017-02-26

Османи: Заев прифати 5000 евра казна за неупотреба на албанскиот јазик

Вест - 26.02.2017

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев прифатил три до пет илјади евра казна за неупотреба на албанскиот јазик, изјави за Алсат-М телевизија Бујар Османи од ДУИ. Освен ваков тип на информации официјално ништо не е соопштено што договарал и ветувал Заев, што е ...

МОДАС со повик до Македонците: Да се бранат јазикот, името и унитарниот карактер на државата

Нетпрес

Платформата од Тирана ќе се реализира во фази- Османи потврди дека со Заев се усогласени и останатите точки

Нетпрес

МОДАС со повик до Македонците: Да се бранат јазикот, името и унитарниот карактер на државата

Press24

Платформата од Тирана ќе се реализира во фази- Османи потврди дека со Заев се усогласени и останатите точки

Курир

Курир Република Република Вечер Прес Lider Репортер Курир СПФМ

137 поврзани вести »