TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-03-26 - 2018-04-01

Тачи: Апсењето на Ѓуриќ е оркестрирано од Србија

Телма - 30.03.2018

Апсењето на директорот на српската владина Канцеларија за Косово и Метохија, Марко Ѓуриќ, во понеделникот во Косовска Митровица, е оркестрирано од Србија, со цел да се создаде ‘комплицирана состојба’, изјави синоќа косовскиот претседател Хашим Тачи.

Тачи: Апсењето на Ѓуриќ орекестрирано од Србија

24 Вести

Тачи: Апсењето на Ѓуриќ орекестрирано од Србија

Алсат-М

Тачи: Апсењето на Ѓуриќ оркестрирано од Србија

МКД

Тачи: последните настани во Митровица оркестрирани од Србија

Р.С.Европа

Deutsche Welle Република ТВ21 Сител Канал5 +инфо А1 On МРТ

235 поврзани вести »

Слаба поддршка во Грција за користење на терминот Македонија

24 Вести - 01.04.2018

По трипартитните разговори во Виена на шефовите на дипломатиите на Македонија и на Грција Никола Димитров и Никос Коѕиас и медијаторот во спорот за името Метју Нимиц, се очекува двајцата министри следниве денови да ги информираат политичките лидери ...

Напредок има, тешките прашања остануваат

Алсат-М

Катимерини: Главни пречки во спорот се Уставот и правната рамка

Нова ТВ

Грчки медиуми: Атина се повлече од барањето за слеано и непреведено име

Алсат-М

Напредок има, тешките прашања остануваат

Канал5

Сител А1 On Кајгана Нетпрес Алфа Канал5 Press24 Н.Македонија

151 поврзани вести »

Гувернерот на рускиот регион Кемерово поднесе оставка по пожарот

24 Вести - 01.04.2018

Гувернерот на рускиот регион Кемерово се повлекува од функцијата по пожарот во трговскиот центар, во кој загинаа 64 лица, вклучувајќи десетици деца. Администрацијата на сибирскиот регион објави дека гувернерот Аман Тулеев ја поднесе својата оставка ...

Гувернерот на Кемерово даде оставка по пожарот во трговскиот центар

Нова ТВ

Гувернерот на Кемерово си поднесе оставка по пожарот

Р.С.Европа

Гувернерот на Кемерово поднесе оставка

Макфакс

Оставка на гувернерот на Кемерово по пожарот во трговскиот центар

Фактор

Sky Телма 24 Вести Фокус МКД А1 On Кајгана Либертас

169 поврзани вести »

ВМРО ДПМНЕ се враќа во Собранието

Р.С.Европа - 01.04.2018

По седниците на извршниот и на централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, партијата вечерва донесе одлука нивните пратеници да се вратат во Собранието.Претседателот на партијата Христијан Мицкоски рече дека нивните пратеници од Собраниските клупи жестоко ќе ...

Пратениците на ВМРО ДПМНЕ се враќаат во Собранието

Алсат-М

ВМРО ДПМНЕ вечерва носи одлука дали ќе се врати во Собранието

Нова ТВ

ВМРО-ДПМНЕ вечерва ќе одлучи дали ќе се врати во Собранието

Фокус

ВМРО-ДПМНЕ одлучува дали ќе се врати во Собранието

Р.С.Европа

МКД Фокус МКД Алсат-М 24 Вести Р.С.Европа 24 Вести Нова ТВ

97 поврзани вести »

Зошто сме пристрасни кон Фејсбук?

А1 On - 01.04.2018

АФП – Париз Иако Фејсбук се повеќе е изложен на критики, само мал број корисници ги затворија своите профили како средство ма општествен притисок, наведуваат експертите, кои се вознемирени од нетранспарентноста на социјалните мрежи.

Овие компании прекинаа да се рекламираат на „Фејсбук“

Факултети

Дали Facebook нуди поголема заштита на приватноста по скандалот?

GSM.mk

Како Фејсбук и Инстаграм си споделуваат информации и знаат точно што да ви сервираат?

Скопје24

Колективна тужба против Facebook во Калифорнија

Локално

Р.С.Европа GSM.mk GSM.mk Телефони.мк IT.mk IT.mk Алфа GSM.mk

127 поврзани вести »