TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-04-02 - 2018-04-08

Православните христијани го слават Велигден

Канал5 - 08.04.2018

Православните верници денеска го слават најголемиот христијански празник Велигден - Христовото Воскресение, ден кога Исус Христос ја докажал својата божествена моќ и воскреснал од мртвите.

Заев на полноќна Велигденска литургија во Струмица

Фокус

Православните христијани го слават Велигден

ТВ21

Православните христијани го слават Велигден

24 Вести

Пасхално послание на г.г. Стефан и САС на МПЦ-ОА

ТВ21

Канал5 ТВ21 Канал5 24 Вести Фокус Фокус 24 Вести Канал5

229 поврзани вести »

Коѕијас: Проблемите со Скопје може да се решат со смелост

Канал5 - 08.04.2018

Разликите со Скопје можат да се решат со смелост, вели министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас во интервју за германскиот весник „Шпигел“. - Разликите со Скопје се проблеми со историски карактер, со идентитет, со наследство и ...

Коѕијас: Проблемите со Скопје може да се решат со смелост

24 Вести

Коѕијас: Проблемите со Скопје може да се решат со смелост

ТВ21

Коѕијас: Разликите со Скопје може да се решат со смелост

Фокус

Коѕијас: Проблемите со Скопје може да се решат со смелост

+инфо

Стандард Слободен Печат Курир Р.С.Европа Сител МКД А1 On Кајгана

213 поврзани вести »

Опасните песни, Руси и Иванов

Независен - 05.04.2018

Ѓорѓи Спасов Деновиве македонските медиуми се преплавени со приказните за трите „големи“ опасности што надвиснале на нашата напатена земјичка. Првата опасност со која се соочуваме се две глупави песнички што ги напишал некој математичар кој слабо ги ...

ВМРО-ДПМНЕ: Каевски не може да се испере од одговорност

Канал5

АМС формира комисија за утврдување одговорност за двете песни со недолична содржина

Фокус

ВМРО-ДПМНЕ: Каевски мора да си поднесе оставка

Независен

Каевски не дава оставка, комисија ќе го испитува скандалот со песните

Нова ТВ

Независен Макфакс А1 On Курир Локално iPortal Точка Република

181 поврзани вести »

Заев: Невозможно е под ФИРОМ да влеземе во НАТО

Фокус - 08.04.2018

Премиерот на Македонија, Зоран Заев во интервју за МИА вели дека невозможно е Македонија да влезе во НАТО под привременото име ФИРОМ и дека тоа му било јасно ставено до знаење од генералниот секретар на Алијансата – Јенс Столтенберг.

Заев: Невозможно е да влеземе во НАТО под ФИРОМ

Канал5

Заев за МИА: Невозможно е да влеземе во НАТО како „ПЈРМ“

ТВ21

Заев: Не е возможно влегување во НАТО под ФИРОМ

Стандард

Заев - Не е возможно влез во НАТО под ФИРОМ

Р.С.Европа

Нова ТВ Слободен Печат Локално Фактор Фокус Сакам да кажам А1 On Сител

135 поврзани вести »