TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-04-09 - 2018-04-15

Димитров и Коѕијас не пееја во Охрид

Република - 14.04.2018

Премиерот Зоран Заев во емисијата 24 Анализа беше запрашан дали министрите за надворешни работи Никола Димитров и Никос Коѕијас во Охрид запејале како што Ивица Дачиќ му отпеа на неговиот грчки колега при приемот во Белград, „Колку што знам двајцата ...

Што пишуваат грчките медиуми за средбата во Охрид?

iPortal

Грчки медиуми: Постигнат напредок во Охрид

Фокус

Тешките прашања за името остануваат отворени, коментираат грчките медиуми

МКД

Грчки медиуми: Постигнат напредок во Охрид, но отворени остануваат потешките прашања

Либертас

Канал5 Сител Република Кајгана А1 On +инфо Либертас Курир

249 поврзани вести »

Денеска температури до 29 степени

Фокус - 14.04.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во планинските предели ќе има умерен развој на нестабилна облачност со услови за краткотраен дожд со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Сончево и топло

24 Вести

Сончево со температури до 29 степени

МКД

Сончево и топло и утре, од понеделник посвежо време со повремен дожд

Алсат-М

Денеска летни температури

+инфо

Популарно А1 On Канал5 Канал5 Сител Сител Либертас Популарно

176 поврзани вести »

Многу борба но ниту еден гол, без победник на „Дерби дела капитале“ (ВИДЕО)

МКД - 15.04.2018

Лацио и Рома одиграа интересен натпревар кој на крајот заврши со почетниот резултат, „Волчицата" два пати ја тресеше рамката од голот но мрежите мируваа Двата тима се изедначени на табелата и се борат за место во Лигата на шампионите, па се ...

Тоти: Рома не е „бонбона“, се ежам секогаш кога…

Дерби

Ќе се повтори кошмарот: Барса пак ќе игра против Рома!

Спортклуб

BET-IBC совети за обложување: Рим ќе гори, ривалите Рома и Лацио во важна битка за бодови

24Фудбал

Фантастични кореографии на Лацио - Рома

Оff.net

SportMedia Gol.mk Дерби 24Фудбал Sport 1 TopSport Стандард TopSport

219 поврзани вести »

Речиси усогласени се законите за судски реформи

Телма - 15.04.2018

Работните групи на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ речиси целосно ги усогласија законите за судските реформи. Два од нив веќе утре ќе се најдат пред матичната Комисија за политички систем, која ќе покаже дали се апсолвирани разликите поради кои овие закони ...

Власта и опозицијата сè уште имаат разлики околу реформските закони

Алсат-М

Власта оптимист, опозицијата песимист за реформските закони

Телма

Пратениците ќе гласаат за реформските закони

Фокус

Пленарни седници за гласање на реформските закони

24 Вести

Алсат-М +инфо Сител Канал5 А1 On А1 On Република Р.С.Европа

115 поврзани вести »

Адвокатите во „Транспортер“ побара иземање на судскиот совет

Фокус - 13.04.2018

Во Кривичниот суд Скопје денеска се одржува ново рочиште за случајот „Транспортер“ на кое се присутни сите 21 обвинети лица. Во овој случај се обвинети поранешниот битолскиот градоначалник Владимир Талески и уште 20-тина лица за злоупотреба на ...

Ново рочиште за „Транспортер“

Фокус

Одбраната во случајот „Транспортер“ побара иземање на судскиот совет

Алсат-М

Одбраната во случајот „Транспортер“ побара иземање на судскиот совет

24 Вести

Транспортер: И Талески побара изземање на судечкиот совет

Нова ТВ

МКД Либертас +инфо Макфакс А1 On +инфо Курир Локално

96 поврзани вести »