TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-04-16 - 2018-04-22

Македонија се врати на европскиот пат – претстои уште работа

+инфо - 21.04.2018

Долгоочекуваниот извештај на Европската комисија за напредокот на Македонија ја врати земјава на патеката кон членството во Европската унија. Чистата препорака за почеток на преговори за влез во Унијата и пофалби за напредокот во реформите и ...

Македонија се врати на европскиот пат - претстои уште работа

Кајгана

Македонија се врати на европскиот пат - претстои уште работа

Сител

Македонија се врати на европскиот пат – претстои уште работа

Локално

Македонија се врати на европскиот пат – претстои уште работа

CivilMedia

Фокус Нова ТВ ТВ21 +инфо А1 On Сител Кајгана Канал5

170 поврзани вести »

Добри вибрации

Либертас - 21.04.2018

Ова беше возбудлива недела за регионот. А за Македонија посебно. За пофалбите да не се претворат во заблуда потребна е работа, вистинска работа Не знаеме дали европскиот комесар за проширување, Јоханес Хан, е страствен поклоник на легендарната ...

Добри вибрации

Deutsche Welle

Добри вибрации

iPortal

Добри вибрации

Локално

Обединување околу за националните приоритети и работа, порачува Брисел

Либертас

Канал5 Н.Македонија Локално Независен Фокус Фокус Фокус Глас на Америка

141 поврзани вести »