TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-04-16 - 2018-04-22

Руско МНР: Инспектори на ОПЦВ пристигнаа во Дума

Н.Македонија - 22.04.2018

Инспектори на Организацијата за забрана на хемиско оружје (ОПЦВ) го посетија денеска сирискиот град Дума, соопшти руското Министерство за надворешни работи. – Очекуваме инспекторите непристрасно да ги истражат сите околности за настаните во Дума и ...

Собрани примероци од Дума

Тера

Руско МНР: Инспектори на ОПЦВ пристигнаа во Дума

24 Вести

Инспекторите на ОПЦВ конечно пристигнаа во Дума

Нова ТВ

Инспекторите на ОПЦВ во Дума зеле примероци за истрага

24 Вести

Либертас +инфо А1 On Макфакс Н.Македонија Локално Точка +инфо

131 поврзани вести »

Вардар со триумф се враќа од гостувањето кај Кил

Нова ТВ - 22.04.2018

Вардар со звукот на сирената успеа да победи со 28:29 на гостувањето кај Кил во првиот четвртфинален натпревар од ракометната Лига на шампионите. По изедначениот старт на натпреварот, Вардар благодарение на одбраните на Арпад Штербик направи ...

Вардар ја почнува борбата со Кил за пласман во Келн

МКД

Кил е првата пречка на Вардар на патот кон Келн

24 Вести

Македа со звукот на сирената за победа на Вардар во Кил

Телма

Вардар во последните 30 секунди даде два гола и го победи Кил во Германија!

МКД

24 Вести МКД А1 On Сител Макфакс Таратур РК Металург Спортски

124 поврзани вести »