TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-04-16 - 2018-04-22

Хрватско МНР: Вулин засега не е добредојден во Хрватска

Алсат-М - 22.04.2018

Хрватското Министерство за надворешни и европски работи соопшти дека српскиот министер за одбрана Александар Вулин засега не е добредојден во Хрватска. – Министерството за надворешни и европски работи на Република Хрватска испрати протестна нота до ...

Хрватско МНР: Вулин засега не е добредојден во Хрватска

+инфо

Хрватско МНР: Вулин засега не е добредојден во Хрватска

Сител

Србија: Одлуката на Хрватска претставува кршење на човековите права

Сител

Хрватско МНР: Вулин не е добредојден во Хрватска

Либертас

+инфо А1 On Макфакс А1 On Макфакс Н.Македонија Н.Македонија Локално

67 поврзани вести »

Бегалци: Учење на грешките

Глас на Америка - 20.04.2018

Иако невладините организации тврдат дека „Балканската рута“ и натаму, главно се избегнува, дел од институциите во Македонија посочуваат на неопходноста од подготовки за евентуален нов бегалски бран СКОПЈЕ — Триесет и осум мигранти, 35 од Пакистан и ...

Расте бројот на нови мигранти на островите во Егејското Море

+инфо

Со судска одлука Грчките власти ги протеруваат мигрантите од островите

Канал5

[Став] Другиот е друг, сè додека не го запознаеш

Радио МОФ

Оправдан страв или мит за бегалците и за мигрантите

Н.Македонија

Н.Македонија Курир Фактор МКД Либертас +инфо Правдико Макфакс

44 поврзани вести »

Рочиште за „Поткуп“, ќе се продолжи со слушање на разговорите од ПИ – Мерките

Фокус - 16.04.2018

Во Кривичниот суд на денешното рочиште за предметот „Поткуп“, во кој е обвинет премиерот Зоран Заев, треба да продолжи слушањето на разговорите од Посебните истражни мерки (ПИМ). Слушањето на разговорите од ПИ мерките поврзани со предметот почна на ...

На судењето на Заев ќе се слушнат уште 30 разговори обезбедени со ПИМ

Фокус

Продолжува судењето за „Поткуп“

МКД

Поткуп: И денеска ќе се слушаат разговорите од ПИМ

Нова ТВ

Продолжува судењето за „Поткуп“

Алсат-М

24 Вести 24 Вести Нова ТВ Канал5 А1 On Сител Кајгана Р.С.Европа

44 поврзани вести »