TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-04-30 - 2018-05-06

Времето денеска; Променливо облачно со можен дожд и грмежи

Алсат-М - 06.05.2018

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со сончеви периоди, а од пладне и попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите се очекува да бидат поинтензивни во форма на невреме со можна појава на град.

Променливо облачно, можен дожд и грмежи

ТВ21

Променливо облачно, можен дожд и грмежи

24 Вести

Попладне пороен дожд, грмежи и засилен ветер

ТВ21

Облачно со дожд и грмежи

Алсат-М

Фокус 24 Вести Р.С.Европа Курир Стандард Независен Кајгана Сител

205 поврзани вести »

Кој ќе биде идниот гувернер?

24 Вести - 06.05.2018

Можно е во текот на утрешниот ден Премиерот Зоран Заев да оствари средба со претседателот Ѓорге Иванов, за да ги усогласат ставовите околу тоа кој ќе биде прифатлив кандидат за гувернер. Ова доаѓа откако Заев обелоденби дека за пратеничката група на ...

Заев бара средба со Иванов за изборот на нов гувернер

Алсат-М

Заев бара средба со Иванов за изборот на нов гувернер

ТВ21

Заев: Мнозинството го отфрла предлогот за нов мандат на Богов

Канал5

Заев: Пратениците на СДСМ се против Богов пак да биде гувернер, се надевам со Иванов ќе усогласиме експертско решение

Фокус

Телма ТВ21 24 Вести +инфо Макфакс А1 On Слободен Печат Курир

198 поврзани вести »

Ѓорѓиевски: Заев не негираше дека компанијата на неговиот брат „Тотал Инжинеринг“ располагала со механизација за ископ ...

А1 On - 02.05.2018

„Власта започна сама да се плетка во сопствената криминална мрежа. Од позициите кои ги застапуваа пред некој ден дека немаат ништо фирмите на Заев со ископ и превоз на јаглен, вчера ретерираа и дојдоа до ставот дека сепак имаат механизација но дека ...

Ѓорѓиевски: Заев не негираше дека компанијата на неговиот брат „Тотал Инжинеринг“ располагала со механизација за ископ и превоз на јаглен

Курир

Ѓорѓиевски: Заев не негираше дека компанијата на неговиот брат „Тотал Инжинеринг“ располагала со механизација за ископ и превоз на јаглен

Либертас

Со што се занимава семејната фирма на Заеви, Тотал Инженеринг?

еМагазин

Ѓорѓиевски: Заев не негираше дека компанијата на неговиот брат „Тотал Инжинеринг“ располагала со механизација за ископ и превоз на јаглен

Поглед

Фокус Алсат-М Канал5 ТВ21 Сакам да кажам Канал5 Телма 24 Вести

128 поврзани вести »