TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-01-08 - 2018-01-14

Касами: Јас сум претседател на Беса

Локално - 12.01.2018

Билал Касами, претседател на Движењето Беса, вечерва изјави дека партијата ќе ги поддржи сите реформски зафати на Владата за зачленување во НАТО и почнување преговори за членство во ЕУ и оти во тој правец не калкулира дали ќе влезе во Владата.

Поделби во Беса: Касами разреши двајца од основачите

Нова ТВ

Касами: Јас сум претседател на Беса

Нова ТВ

Зендели и пратениците од БЕСА во Собранието ќе делуваат обединето

Фокус

Касами: Ќе се кандидирам на Конгресот за лидер на Беса

Фокус

Либертас Либертас +инфо ТВ21 Република Локално Република Фактор

115 поврзани вести »

Македонците во Албанија ја одбележаа Василица

А1 On - 14.01.2018

Македонците во Албанија традиционално го прославја празникот Свети Василиј Велики, со кој се означува почетокот на Новата година, според јулијанскиот календар. – Меѓу Македонците во Албанија, празникот е познат како Василица или Сурова, и се ...

Дел од моштите на Св. Василиј ќе бидат изложени во Струмица

Канал5

Македонците во Албанија ја одбележаа Василица

Сител

На Василица не смеете да го направите ова - обичаи за големиот ден

Сител

Традиции и верувања за празникот Василица

Популарно

Канал5 Сител Турлитава ТВ21 А1 On Сител Сител Н.Македонија

96 поврзани вести »