TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-05-14 - 2018-05-20

Роамингот за балканските земји останува

Тера - 20.05.2018

На самитот во Софија Европската Унија не го укина роамингот за државите од Западен Балкан, како што се надеваа балканските земји, вклучително и Македонија. Европејците донесоа одлука да почне процесот за намалување на цените, но нема конкретен рок ...

Роамингот за балканските земји останува

24 Вести

Захариева: Средбата за Западен Балкан беше неоспорен успех

А1 On

Захариева: Средбата за Западен Балкан беше неоспорен успех

Стандард

Захариева: Средбата за Западен Балкан беше неоспорен успех

Независен

Република Локално Фактор Локално Либертас Н.Македонија Н.Македонија Deutsche Welle

349 поврзани вести »

Лидерска средба за текот на преговорите за името

24 Вести - 19.05.2018

На иницијатива на премиерот Зоран Заев денеска во Скопје треба да се одржи лидерска средба за да ги информира претседателот Ѓорге Иванов и лидерите на партиите за деталите од средбата со грчкиот премиер Алексис Ципрас и за можноста да се даде шанса ...

Лидерска средба за текот на преговорите за името

ТВ21

Почна лидерската средба за текот на преговорите за името

24 Вести

Почна лидерската средба за текот на преговорите за името

ТВ21

Почна лидерската средба за текот на преговорите за името

Канал5

Фокус Алсат-М Фокус Алсат-М ТВ21 Фокус Канал5 +инфо

201 поврзани вести »

Утре пресуда за Заев, во среда за Груевски

Фокус - 20.05.2018

Кривичниот суд во понеделник ќе ја објави пресудата за предметот „Поткуп“ во кој е обвинет премиерот Зоран Заев, а два дена подоцна, во среда ќе биде објавена и пресудата за поранешниот премиер Никола Груевски за случајот „Тенк“.

Заев ќе ја слушне пресудата за „Поткуп“

Канал5

Рочиште за „Поткуп“, Заев ќе добие пресуда

ТВ21

Утре пресудата за Зоран Заев

Алсат-М

Неделава пресуди за „Поткуп“ и за „Тенк“

24 Вести

Телма Алсат-М +инфо Сител Press24 Макфакс Нова ТВ Курир

149 поврзани вести »