TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-05-14 - 2018-05-20

Сончево време со мала доумерена облачност

Канал5 - 20.05.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Попладне во јужните делови ќе има услови за краткотраен локален дожд со ретки грмежи. УВ индексот е седум. Утринската температура ќе се движи од пет до 13 степени, а дневната од 17 ...

Сончево време со мала доумерена облачност

ТВ21

Сончево време со мала доумерена облачност

24 Вести

Сончево време со температура до 29 степени

+инфо

Сончево време со мала доумерена облачност

А1 On

Стандард Сител Макфакс Курир Sky Фактор Скопје инфо Локално

98 поврзани вести »

Процесот „Тенк“ во завршница: Првата пресуда за Груевски на 23 мај

Независен - 18.05.2018

Прашањето за името стигна и во судница, на завршните зборови за случајот „Тенк“, во кој е обвинет поранешниот премиер Никола Груевски. Тој во завршните зборови, како на прес-конференција за новинари, обвини дека колку повеќе течат преговорите за ...

Завршни зборови во Кривичен за случајот „Тенк“ на СЈО

Канал5

На 23 мај Првата пресуда за Груевски за мерцедесот од 600.000 евра

Сакам да кажам

„Тенк“, СЈО бара затворски казни за Груевски и Поповски

Алсат-М

СЈО со нови докази за „Тенк“, Груевски со политички говор во судот

ТВ21

24 Вести Алсат-М МКД Макфакс +инфо Точка Sky 24Инфо

95 поврзани вести »

Дончиќ МВП на сезоната во Евролигата

Канал5 - 20.05.2018

Словенечкиот репрезентативец Лука Дончиќ е прогласен за најкорисен кошаркар оваа сезона во Евролигата. 19-годишниот играч на Реал Мадрид е најмладиот кошаркар кој го добил ова признание. Тој пред одигрување на вечерашното финале со Фенербахче (20 ...

Дончич МВП на сезоната во Евролигата

А1 On

Дончич МВП на сезоната во Евролигата

Sport M

Дончиќ е МВП на сезоната во Евролигата

МКД

Жалгирис во луд финиш до бронзата во Евролигата (видео)

Макфакс

Макфакс Sport M Стандард Gol.mk Стандард Спортклуб Gol.mk Gol.mk

136 поврзани вести »

Полицијата и пајакот не „простуваат": Фрчат казни во Скопје, има повредени

Press24 - 20.05.2018

Четворица пешаци и еден сопатник на мотоцикл се здобиле со тешки телесни повреди, седум лица со лесни телесни повреди во единаесет од 14 сообраќајни несреќи регистрирани на подрачјето на СВР Скопје. Во три сообраќајки причинета е материјална штета.

Четворица пешаци тешко повредени во Скопје

ТВ21

Четворица пешаци тешко повредени во Скопје

Канал5

Четворица пешаци тешко повредени во Скопје

Кајгана

Само вчера тешко повредени четворица пешаци во Скопје

+инфо

А1 On МКД А1 On Стандард Макфакс Курир Точка Бриф

88 поврзани вести »

Мун и Трамп разговарале за Северна Кореја

А1 On - 20.05.2018

Јужнокорејскиот претседател Мун Џае Ин телефонски разговарал со американскиот претседател Доналд Трамп, со цел одржување на самитот САД-Северна Кореја, откако Пјонгјанг се закани дека ќе се откаже.

Мун и Трамп разговарале за Северна Кореја

Курир

Мун и Трамп разговарале за Северна Кореја

+инфо

Трамп и Мун разговарале по најновите реакции од Северна Кореја

Макфакс

Мун и Трамп разговарале за Северна Кореја

Вечер Прес

Точка Sky Н.Македонија МКД Курир А1 On Локално Фактор

124 поврзани вести »