TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-05-14 - 2018-05-20

Јоханес Хан: Западниот Балкан има европска перспектива

Локално - 19.05.2018

За време на самитот на ЕУ во Софија, на 6 земји од Западен Балкан им беше ветена перспектива за европска интеграција и влез во ЕУ. Еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Јоханес Хан раскажа за Дојче веле за резултатите од одржаниот на ...

Хан оптимист дека Македонија и Грција ќе го решат спорот за името

Канал5

ЕУ: Шест нови иницијативи за трансформација на Западен Балкан

Deutsche Welle

Хан: Заев и Ципрас се на добар пат кон решение

Фокус

Хан оптимист дека Македонија и Грција ќе го решат спорот за името

24 Вести

Курир Сител Слободен Печат +инфо А1 On Нова ТВ А1 On Сител

72 поврзани вести »

Зверев не се смета за фаворит на мечот со Надал

Sport M - 20.05.2018

Германскиот тенисер Александрр Зверев рече дека не е фаворит во финалниот меч на турнирот во Рим, каде што ќе се сретне со Шпанецот Рафаел Надал. Сепак, Германецот забележа дека ќе стори се што е во неговата моќ за да победи.

Зверев не се смета за фаворит на мечот со Надал

А1 On

Надал во трилер-меч подобар од упорниот Зверев

Макфакс

Со помош на дождот Надал до трофејот во Рим

А1 On

Надал го освои Рим

Стандард

+инфо Sport M Sport M Стандард +инфо СуперСпорт Gol.mk Екипа

97 поврзани вести »