TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-05-14 - 2018-05-20

Висел Кобе се пофалија со трансферот на Иниеста

Стандард - 20.05.2018

Јапонските медиуми се пофалија со веста за трансфер на капитенот на Барселона, Андрес Иниеста во локалниот Висел Кобе. Во тимот, игра поранешниот германски репрезентативец, Лукас Подолски, а според информациите, Иниеста ќе го потпише договорот во ...

Иниеста се предомисли: Наместо во Јапонија, ќе се пресели во Премиерлигата!?

СуперСпорт

Гвардиола му испрати порака на легендата: Андрес, мораш назад во Барселона

Спортклуб

Гвардиола: Андрес, мора да се вратиш во Барселона

Sport M

Гвардиола испрати јасна порака до Иниеста

Спортски

Sport M Дерби Sport 1 Спортклуб Екипа Gol.mk Дерби Sport 1

85 поврзани вести »

Во Струмица се одржа Рамазанска Ифтарска вечера

Вечер Прес - 20.05.2018

На Плоштадот “Гоце Делчев” во Струмица се одржа заедничка Рамазанска Ифтарска вечера на верниците од муслиманска вероисповед. Околу две илјади верници по зајдсисонце заднички вечераа во чест на големиот празник Рамазан.

Се одржа Рамазанска Ифтарска вечера во Струмица

А1 On

Фудбалот и Рамазан – да се пости или не?

Н.Македонија

Водич за немуслиманите за рамазан

Факултети

Општината не е џамија

Слободен Печат

МКД Канал 77 МК News Либертас ТВ21 Алсат-М Фокус +инфо

56 поврзани вести »

Конте: Јас сум сериски победник

Канал5 - 20.05.2018

Менаџерот на Челзи, Антонио Конте по освојувањето на ФА Купот јасно стави до знаење дека сака да остане во клубот. Во финалниот натпревар синоќа на „Вембли“ Челзи го совлада Манчестер Јунајтед со 1:0.

Конте: Освоив две титули за две години, сакам да го исполнам договорот со Челзи

Стандард

Челзи го освои ФА Купот

Кајгана

Конте: Јас сум сериски победник

А1 On

Мурињо во свој стил: Челзи не го заслужи ФА Купот!

Таратур

Sport M TopSport SportMedia Спортски Спортски Gol.mk Спортклуб Стандард

82 поврзани вести »

Полимерните банкноти од 10 и 50 денари влегуваат во оптек денеска

24 Вести - 16.05.2018

Народната банка на Република Македонија првпат воведува полимерни банкноти со апоенска вредност од 10 и 50 денари. Банкнотите влегуваат во оптек денеска. Основната разлика меѓу овие и книжните банкноти од истата апоенска вредност што се повлекуваат ...

Што да направите со оштетените пари и како да ги замените?

Курир

Од денеска нови банкноти!

Факултети

Како да замените оштетени пари?

Скопје24

Што да направите со оштетените пари и како да ги замените?

Скопје инфо

Пулс24 Република 24Инфо Канал5 Фокус 24 Вести А1 On Курир

79 поврзани вести »

Варди би бил „совршена“ замена за Гризман во Атлетико?

Макфакс - 20.05.2018

Диего Симеоне уште не се откажал од можноста Антоан Гризман да остане во Атлетико Мадрид, но веќе има испланирано негова за мена во Џејми Варди од Лестер, тврди британскиот таблоид „Дејли мирор“.

Гризман заминува доаѓа Варди!

Сител

Варди би бил „совршена“ замена за Гризман во Атлетико?

TopSport

Меси најде засилување за Барселона!?

СуперСпорт

Атлетико Мадрид го купува Џејми Варди?

Екипа

Спортски 24Фудбал Спортклуб SportMedia Екипа Дерби Дерби TopSport

78 поврзани вести »