TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-05-14 - 2018-05-20

Видео:Бостон на минус 30 во Кливленд

Канал5 - 20.05.2018

Вицепрвакот во НБА лигата, тимот на Кливленд Кавалирс го победи Бостон Селтикс со 116:86 ноќеска на домашен терен и намали на 2-1 во финалето на Источната конференција. Кавалирс фуриозно го почна мечот и по првата четвртина имаа +15 (32:17), на ...

Кливленд го победи Бостон со 30 разлика

Стандард

Џејмс и Кливленд се вратија со доминантна победа (видео)

Макфакс

Бостон на минус 30 во Кливленд

А1 On

Видео: Леброн блесна, Кливленд го возврати ударот

Таратур

Sport M TopSport Спортклуб SportMedia Екипа Gol.mk Sport 1 Gol.mk

76 поврзани вести »

По Шести пат Прв до врв

Канал5 - 20.05.2018

Шестото издание на најголемиот планински спортски настан во регионот, Прв до врв 2018 ќе се одржи денеска на скопско Водно. Настанот и ова година ги има трките во планинско трчање, планински велосипедизам, друмски велосипедизам, како и ...

Пума нападна велосипедисти, еден убила, другиот го повредила

Канал5

По Шести пат Прв до врв

Сител

„Прв до врв“ по шести пат на Водно

Слободен Печат

По Шести пат Прв до врв

А1 On

МКД +инфо Press24 Макфакс Стандард МКД Макфакс Press24

73 поврзани вести »

Арсовска: Обединет регионален пазар е наша иднина

Press24 - 20.05.2018

Спроведување на економските реформи за привлекување инвестиции, поддршка за проекти кои ќе ја подобрат транспортната и енергетската инфраструктура, можности за зголемување на средствата од Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) за Западен ...

Брнабиќ: Економските односи меѓу земјите од Западен Балкан се добри, покрај политичките проблеми

Сител

Брнабиќ: Економските односи меѓу земјите од Западен Балкан се добри, покрај политичките проблеми

Курир

Брнабиќ: Економските односи меѓу земјите од Западен Балкан се добри, покрај политичките проблеми

Стандард

Брнабиќ: Економските односи меѓу земјите од Западен Балкан се добри, покрај политичките проблеми

+инфо

Слободен Печат А1 On CivilMedia iPortal Локално Н.Македонија Н.Македонија Канал5

73 поврзани вести »

Видео: Снимен страшниот момент во којима загинати - се урна авион, па се слушна експлозија

Press24 - 20.05.2018

Над 100 луѓе загинаа во падот на „боинг 737“ на кубанската национална авио компанија „Кубана де авијасион“, кој се урна при полетување од меѓународниот аеродром „Хозе Марти“ во Хавана. Неименуван кубански воен офицер изјави дека падот на авионот го ...

Пронајдена црната кутија од патничкиот авион кој се урна во Куба

Макфакс

Ден на жалост во Куба

Р.С.Европа

Пронајдена црната кутија од патничкиот авион кој се урна во Куба

Локално

Пронајдена црната кутија од патничкиот авион кој се урна во Куба

Либертас

Точка Вечер Прес Алсат-М Фокус Канал5 Deutsche Welle Сител Сител

72 поврзани вести »

Одбележување на денот на бригадата за логистичка поддршка при АРМ

А1 On - 18.05.2018

Бригадата за логистичка поддршка (брЛП) при АРМ денеска со воена свеченост во кругот на Командата ќе одржи воена свеченост, по повод одбележувањето на денот на бригадата – 20 мај. Со одлука на претседателот на Република Македонија за определување на ...

Извршено примопредавање на должноста Заменик на НГШ на АРМ

Сител

Одбележан 20 Мај - Денот на Бригадата за логистичка поддршка

Сител

Одбележан 20 Мај – Денот на Бригадата за логистичка поддршка

А1 On

Извршено примопредавање на должноста Заменик на НГШ на АРМ

А1 On

Курир Скопје инфо CivilMedia 24Инфо CivilMedia 24 Вести Канал5 ТВ21

47 поврзани вести »

Дојава за атентат врз Ердоган за време на посетата на Балканот

24 Вести - 20.05.2018

Разузнавачките агенции добиле дојава дека врз турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, кој денеска ќе допатува во посета на Сараево би можел да биде извршен атентат. Агенцијата Фена соопшти дека дојавата дошла од група турски државјани кои живеат ...

Ердоган во посета на Сараево

Алсат-М

Ердоган во Сараево

Канал5

Му се подготвува атентат на Ердоган во БиХ

+инфо

Дојава за атентат врз Ердоган за време на посетата на Балканот

А1 On

Нова ТВ Кајгана Стандард Курир +инфо А1 On А1 On +инфо

70 поврзани вести »

Власите во Македонија го одбележаа 23 Мај

Канал5 - 20.05.2018

Влашката заедница во Македонија денеска во хотелот Александар Палас во Скопје го одбележа 23 Мај - Меѓународниот ден на Власите. Македонија е единствената држава во која влашкиот народ е составен дел од Уставот и согласно Законот за празници - 23 ...

Власите во Македонија го одбележаа 23 Мај

ТВ21

Власите во Македонија го одбележаа 23 Мај

А1 On

Одбележан Меѓународниот ден на Власите

+инфо

Власите во Македонија го одбележаа 23 Мај

Курир

Независен Press24 Либертас Н.Македонија Скопје инфо Поглед Канал5 Стандард

46 поврзани вести »