TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-05-14 - 2018-05-20

Огнен пекол на Хаваите

24 Вести - 20.05.2018

Вулканот Килауеа ги загрижува властите со неговата експлозивна активност, а откако од завчера почна да избива лава, периметарот на евакуација е проширен. П о улиците на големиот остров на Хаваи тече лава, а од вулканот излегуваат чад, пепел и огнени ...

Лавата и денеска ги топи Хаваите

Алсат-М

Кошмар во Хаваи: Фонтани од лава и експлозии во ноќта

Кајгана

Огнена апокалипса: Ужас на Хавите, нови ерупции, лавата голта се пред себе, населението или се слика или се евакуира

Сител

Кошмар во Хаваи: Фонтани од лава и експлозии во ноќта

Локално

24 Вести Канал5 Алсат-М Кајгана Нова ТВ Курир Сител А1 On

65 поврзани вести »

Меланија излезе од болница - Трамп и го згреши името пред цел свет

Press24 - 20.05.2018

Првата дама на Америка се врати дома по операцијата на бубрезите. Во болница беше од понеделникот до саботата. Претседателот Трамп пак тоа го објави на Твитер, но и го згреши името. - Мелани се чувствува добро и е дома напиша тој.

Меланија Трамп се врати во Белата куќа

Пулс24

Меланија Трамп се врати во Белата куќа после операција

Независен

Меланија се врати во Белата куќа

+инфо

Меланија Трамп се врати во Белата куќа после операција

Стандард

Макфакс Екран Макфакс ЗаЗабава Фактор Вечер Прес Република Курир

63 поврзани вести »

Почнува исплатата на субвенциите за тутунот

Press24 - 20.05.2018

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство (МЗШВ) соопшти дека денеска почнува исплатата на субвенциите за тутунот од реколатата 2017. По овој повод, м инистерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски, ...

Во еден ден исплатени 22 милиони евра субвенции за тутунарите

Press24

Локвенец: 13 милиони евра од зголемените субвенции за тутун се влеваат во Прилеп ВИДЕО

+инфо

(ВИДЕО) Локвенец: 13 милиони евра од субвенциите за тутун се влеваат во Прилеп

А1 On

Исплатени субвенции за тутунарите

Сител

ТВ21 Канал5 Сител МКД Макфакс А1 On iPortal Бриф

62 поврзани вести »