TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-05-14 - 2018-05-20

Претепан градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис

Фокус - 20.05.2018

Јанис Бутарис денеска беше нападнат од толпа луѓе за време на церемонијата за одбележување на годишнината од геноцидот на Пондите – грчко население од Мала Азија кое било протерано во почетокот од страна на Младотурците по што биле приморани да се ...

Солунскиот градоначалник претепан од националисти

Алсат-М

Националисти го претепале градоначалникот на Солун

24 Вести

Бутарис: Тоа беше ужасен напад, но добар сум

Фокус

Солунскиот градоначалник Бутарис хоспитализиран по нападот од група националисти

Сакам да кажам

Фокус Канал5 Канал5 Фокус Слободен Печат Р.С.Европа А1 On Макфакс

54 поврзани вести »

Шампионот Голден Стејт „падна“ во Хјустон

Канал5 - 17.05.2018

Актуелниот НБА шампион, екипата на Голден Стејт претрпе убедлив пораз со 127:105 рано утрово на гостувањето кај Хјустон во вториот дуел од финалето на Западната конференција. Домаќините во текот на целиот натпревар го контролираа резултатот и ...

Голден Стејт без решение за тројките на Хјустон

24 Вести

НБА, Хјустон изедначи против Голден Стејт на 1:1

Алсат-М

Хјустон израмни против шампионите

Стандард

Шампионот Голден Стејт „падна“ во Хјустон

+инфо

Sport M А1 On TopSport SportMedia Екипа Спортклуб Gol.mk Кајгана

53 поврзани вести »

Власта и опозицијата расправаа за цената на акцизата на нафтата

Press24 - 20.05.2018

Неодговорно е што власта ја зголеми акцизата на нафтата во услови кога расте цената на светските берзи, обвини опозицијата на првото читање на нивниот предлог да се врати стариот износ. Велат дека Владата ги игнорира предупредувањата од експертите ...

Со кој јазик зборуваат пратениците? Во одбрана на партиската политика се користи и дискриминација

Сител

Владата да се откаже од повисоките приходи за да ги заштити граѓаните и фирмите од скапиот бензин

Телма

Пратеничката на СДСМ која зема 11.736 евра за патни трошоци вели дека зголемувањето на акцизата не влијае на сиромашните оти немаат автомобили

Сакам да кажам

Земала 12 илјади евра за патни трошоци: Која е пратеничката на СДСМ за која поскапа нафта не е проблем за сиромашните оти немаат автомобили

Курир

Слободен Печат Сител +инфо Република Поглед еМагазин Либертас Телма

35 поврзани вести »

Во Шпанија спасени 162 мигранти

ТВ21 - 20.05.2018

Припадници на шпанската поморска служба за спасување спасија 162 мигранти кои се обиделе да преминат опасна рута преку Медитеранот за да стигнат до Европа. Спасувачите пресретнале четири чамци во кои се наоѓале вкупно 162 лица.

Црна Гора размислува да постави жичена ограда на границата со Албанија поради мигрантите

Сакам да кажам

Во Шпанија спасени 162 мигранти

А1 On

Во Шпанија спасени 162 мигранти

Нова ТВ

Во Шпанија спасени 162 мигранти

+инфо

Локално Либертас Н.Македонија Макфакс Фактор 24 Вести Канал5 Канал5

34 поврзани вести »