TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-05-14 - 2018-05-20

Неопходна е државна стратегија за мотивација на најдобрите ученици да станат наставници

МКД - 16.05.2018

„Идните наставници во текот на своите студиски програми се здобиваат само со дел од неопходните основни професионални знаења и вештини, предвидени со нормативите. Затоа се неопходни дополнителни образовни реформи со кои би се подобриле ...

Да ги мотивираме најдобрите ученици да станат наставници

Факултети

Рената Дескоска за новите мерки: Ќе им ставиме крај на фабриките за дипломи

Независен

Конференција за образование на наставниците: Неопходна е државна стратегија за мотивација на најдобрите ученици да станат наставници

Lady

Конференција за образование на наставниците: Неопходна е државна стратегија за мотивација на најдобрите ученици да станат наставници

Бизнис Вести

Мета CivilMedia еМагазин Денар Канал5 ТВ21 Канал5 Фокус

33 поврзани вести »

Микел Артета ќе го наследи Венгер

Макфакс - 19.05.2018

Поранешниот фудбалер на Арсенал, Микел Артета, ќе го наследи Арсен Венгер на менаџерската позиција, тврди порталот „Гол“. Артета изминатите две сезони е прв помошник на Пеп Гвардиола во Манчестер сити.

Микел Артета ќе го наследи Венгер

TopSport

Анри и Касорла можни помошници на Артета во Арсенал

Стандард

Микел Артета ќе го наследи Венгер

Точка

Артета се согласил да биде нов менаџер на Арсенал?

Макфакс

Sport 1 TopSport 24Фудбал Спортски 24Фудбал Дерби Спортски Sport 1

49 поврзани вести »

Азурите имаат нов капитен

СуперСпорт - 20.05.2018

Џиџи Буфон повеќе нема да настапува за репрезентацијата на Италија, па така капитенската лента треба да добие нов сопственик. Даниеле Де Роси и Џорџо Киелини не добија повик од селекторот на Италија, Роберто Манчини за натпреварите против Саудиска ...

Балотели се враќа во италијанската репрезентација

Слободен Печат

Балотели се враќа во италијанската репрезентација

Sport M

Манчини повика неколку дебитанти на својот прв список како италијански селектор

Дерби

Манчини го врати Балотели во селекцијата на Италија

24Фудбал

А1 On Спортклуб Стандард Sport 1 Gol.mk Независен Република Вечер Прес

49 поврзани вести »

Дел од Кисела Вода утре без струја

ТВ21 - 20.05.2018

Без електрична енергија утре од 5 до 11 часот ќе останат корисниците од улиците „Христо Татарчев“ бр.16, 16 а, 18, 18 а, 20 и 22. Во периодот од 5 до 8 часот без струја ќе бидат корисниците од улицата „Тодор Паница“, Стопанска банка на улицата ...

Дел од Кисела Вода утре без струја

+инфо

Дел од Кисела Вода утре без струја

Вечер Прес

Дел од Кисела Вода утре без струја

МКД

Без струја делови на Сарај, Петровец, Карпош, Кисела Вода…

Макфакс

Курир А1 On Точка Локално Sky Либертас Денар Канал5

32 поврзани вести »

Саутгејт: Нема да лажам, многу сум разочаран

Sport M - 20.05.2018

Селекторот на фудбалската репрезентација на Англија, Герет Саутгејт, го соопшти списокот со играчи кои ќе бидат дел од престојниот Мундијал во Русија. Го имаме потребниот баланс, потребното искуство и карактер.

Нема да лажам, многу сум разочаран

Вечер Прес

Вилшир му е понуден на ПСЖ?

24Фудбал

Вулверхемптон ја спасува кариерата на Харт

СуперСпорт

Џо Харт: Ќе го носам англискиот дрес како навивач

Канал5

ТВ21 Дерби СуперСпорт Курир 24Фудбал А1 On Sport M Стандард

47 поврзани вести »

Вучиќ не е оптимист за прашањето за Косово

Р.С.Европа - 18.05.2018

Србија ќе вложи големи напори за постигнување компромис за Косово, но не сум оптимист дека ќе се најде решение, изјави српскиот претседател Александар Вучиќ во интервју за шпанскиот весник „Паис“. "Тоа не е лесно.

Вучиќ: Не сум оптимист за парашањето за Косово

+инфо

Вучиќ: Не сум оптимист за парашањето за Косово

Курир

Вучиќ: Не сум оптимист за прашањето за Косово

Независен

Вучиќ: Не сум оптимист за прашањето за Косово

А1 On

Вечер Прес Н.Македонија +инфо Макфакс МКД Фокус Стандард +инфо

47 поврзани вести »