TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-06-11 - 2018-06-17

Мицкоски по потпишувањето на договорот: Македонија пребродила во својата историја многу Заевци, ќе го надмине и овој

Фокус - 17.06.2018

По потпишувањето на договорот за спорот со името, екпресно на својот фејсбук профил се јави и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој ги цитираше македонските писатели. Неговиот статус ви го пренесуваме во целост: „Големо ни е името, ќе ...

Христијан Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи промена на Устав, а со цел промена на уставното име

Канал5

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе се спротистави со сите демократски и правни средства

Телма

Христијан Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи промена на Устав, а со цел промена на уставното име

ТВ21

Мицкоски од Битола: Додека Заев седи насмеан, го тапкаат по рамо и ужива во тие пет минути слава, историјата ќе суди

Фокус

Сакам да кажам Канал5 Deutsche Welle 24 Вести Телма Press24 Р.С.Европа Курир

308 поврзани вести »

Сончево, попладне дожд и грмежи

24 Вести - 17.06.2018

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне нестабилно, со локален дожд и грмежи. Ќе дува повремено засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 18 степени, а дневната температура од 18 до 32 ...

Утре променливо облачно со локален пороен дожд и грмежи

Канал5

Сончево, попладне дожд и грмежи

Стандард

Сончево, попладне дожд и грмежи

Слободен Печат

Попладне нестабилно време со локален дожд и грмежи

Сител

Курир +инфо Press24 Press24 Press24 МКД Макфакс Р.С.Европа

236 поврзани вести »

Под македонскиот вулкан

iPortal - 16.06.2018

Заев и Димитров беа исфрлени од кабинетот на претседателот како некакви Јеховини сведоци. Иванов, вооружен со суетата,се претставува како лидер на опозицијата надевајќи се дека ќе еруптира вулканот на тивкото мнозинство.

Под македонскиот вулкан

Либертас

Претседател што не успеа да стане тоа

Deutsche Welle

Иванов: Не сум ги избркал Заев и Димитров

ТВ21

Иванов пак ја отвори Пандорината кутија, кој ќе ја затвори?

Deutsche Welle

Р.С.Европа Независен iPortal Sky 1tv 1tv Канал5 Канал5

230 поврзани вести »