TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-06-11 - 2018-06-17

Што севернокорејските експерти не сфаќаат за земјата, според бегалец што живеел во оваа земја

Факултети - 17.06.2018

Малку е познато за секојдневниот живот во Северна Кореја, дури и меѓу луѓето што ја проучуваат земјата. Според еден бегалец, владината пропаганда во Северна Кореја е прилично распространета, па дури и самопрогласените експерти од Северна Кореја ...

Ким во Сингапур си донел свој тоалет

А1 On

Трамп: Му дадов број на Ким, во недела ќе разговараме

Макфакс

Трамп: Договорот со Ким Јонг Ун спаси милиони луѓе

Канал5

Трамп ги мерка плажите на Северна Кореја – тука би можел да имам убава резиденција

Сакам да кажам

Макфакс Тера Точка Вечер 1tv Точка Sky МКД

316 поврзани вести »

Под македонскиот вулкан

Либертас - 16.06.2018

Заев и Димитров беа исфрлени од кабинетот на претседателот како некакви Јеховини сведоци. Иванов, вооружен со суетата,се претставува како лидер на опозицијата надевајќи се дека ќе еруптира вулканот на тивкото мнозинство.

Под македонскиот вулкан

iPortal

Заев, Шекеринска и Димитров – модерни домашни aндарти

Република

Иванов: Не сум ги избркал Заев и Димитров

ТВ21

Димитров: Ќе нé биде… и покрај Иванов

Нова ТВ

Нова ТВ Фокус МКД Фокус Фокус Фокус Фокус Алсат-М

134 поврзани вести »

За албанските медиуми потпишан историски договор

МКД - 17.06.2018

Потпишан историскиот договор, со што е ставен крај на долгогодоишниот спор околу името, а со кој Македонија сега се вика Република Северна Македонија, ова е оценката на албанските медиуми, кои сите, без исклучок, отстапија простор околу ...

Хронологија на настаните до потпишувањето на договорот меѓу Грција и Македонија

МКД

Владата на Ципрас преживеа

Deutsche Welle

За албанските медиуми потпишан историски договор

Канал5

За албанските медиуми потпишан историски договор

Сител

+инфо Либертас Либертас Сител Кајгана Сакам да кажам Канал5 А1 On

123 поврзани вести »