TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-06-11 - 2018-06-17

Протест пред Собранието

24 Вести - 17.06.2018

Пред Собранието на Македонија се одржува протест против Договорот за решавање на македонско-грчкиот спор за името и стратегиско партнерство. Протестот е организиран преку социјални мрежи. Граѓани го блокираа булеварот „11 Октомври“ пред собраниската ...

Протест пред Собранието против Договорот со Грција

МКД

Протест пред Собранието против Договорот со Грција

Канал5

Нереди на протестите против промена на името пред Собрание

А1 On

Камења и факли кон полицискиот кордон на протестите пред Собрание

Макфакс

+инфо Press24 Радар Локално Слободен Печат Курир Независен Стандард

109 поврзани вести »

Сончево, попладне дожд и грмежи

24 Вести - 17.06.2018

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне нестабилно, со локален дожд и грмежи. Ќе дува повремено засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 18 степени, а дневната температура од 18 до 32 ...

Претпладне сончево, попладне локален дожд и грмежи

МКД

Сончево, попладне дожд и грмежи

ТВ21

Временска прогноза - Сончево, попладне дожд и грмежи

Р.С.Европа

Сончево, попладне дожд и грмежи

Канал5

+инфо А1 On Сител Макфакс Канал5 Либертас Сител Press24

88 поврзани вести »

Захариева: Потпишувањето на договорот за името ќе даде старт на процесот за евроинтеграцијата на Македонија

Стандард - 17.06.2018

Потпишувањето на договорот за името ќе го започне процесот на интеграција на Македонија во ЕУ. Ова го изјави бугарскиот министер за надворешни работи Екатерина Захариева во интервју за БНР во врска со потпишувањето на договорот меѓу Грција и ...

Димитров: Утре е историски ден за Македонија

МКД

Димитров: Утре е историски ден за Македонија

Нова ТВ

Бугарската министерка Захариева во Скопје

24 Вести

Захариева нема да присуствува на потпишувањето на договорот

МКД

Фокус Фокус Алсат-М Телма Канал5 Р.С.Европа Либертас +инфо

84 поврзани вести »