TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-06-11 - 2018-06-17

Иванов: Не ја дестабилизирам Македонија, не шпекулирајте (ВИДЕО)

МКД - 14.06.2018

Не ги прифаќам тие квалификации дека јас сум пречка за стабилноста на регионот. Знам кој ја води Македонија кон таа состојба, знам кој ја загрозува нејзината иднина, знам кој пречи на правото на просперитет на еден народ.

Иванов и од Софија порача дека не го прифаќа договорот со Грција

Либертас

Иванов: Немав што да зборувам зо Заев и со Димитров

+инфо

(ВИДЕО) Иванов: Немав за што да зборувам со Зоран Заев

А1 On

Претседател што не успеа да стане тоа

Либертас

Н.Македонија 1tv Радар Република CivilMedia Локално Локално 1tv

78 поврзани вести »

Неколку поенти околу договорот со Грција – зошто сум ЗА

Либертас - 16.06.2018

Има неколку поенти околу договорот со Грција на кои сакам да се осврнам. 1. Со договорот Македонија дала се’ што можела да даде, како: уставното име со земјите кои веќе не’ признале така; употребата на формата “на Северна Македонија” за јавните ...

Заев, Шекеринска и Димитров избришаа сè македонско

Курир

Неколку поенти околу договорот со Грција – зошто сум ЗА

iPortal

Заев, Шекеринска и Димитров избришаа сè македонско

Република

Договорот не е капитулација, пораз и трагедија. Напротив.

Окно

Глас на Америка Н.Македонија Локално Поглед 24 Вести Нова ТВ Press24 МК News

76 поврзани вести »