TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-06-11 - 2018-06-17

Заврши агонијата на мигрантите на бродот “Аквариус”

Телма - 17.06.2018

Агонијата за мигрантите кои се неколку дена се наоѓаа на отворено море на бродот “Аквариус” заврши денеска со пристигнувањето на италијанскиот брод Датило во Валенсија, носејки дел од мигрантите, а останатите пристигнуваат со бродот Аквариус и уште ...

Ле Пен загрижена поради одлуката за мигрантите

Канал5

Мигрантите од „Аквариус“ пристигнуваат во Валенсија

Стандард

Мигрантите од „Аквариус“ пристигнуваат во Валенсија

А1 On

Мигрантите од „Аквариус“ пристигнуваат во Валенсија

Курир

Локално Либертас 1tv Канал5 24 Вести Канал5 А1 On Курир

80 поврзани вести »

Груевски и Јанакиески на суд за уривањето на „Космос“

Фокус - 11.06.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи ново рочиште за случајот „Т.Н.Т“ на Специјалното јавно обвинителство за уривањето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ на бизнисменот Фијат Цаноски.

Продолжува судењето за „Т.Н.Т“

Канал5

Во Кривичен продолжува судењето за „Т.Н.Т“

Алсат-М

Продолжува судењето за „Т.Н.Т“

ТВ21

Продолжува судењето за „Т.Н.Т“

24 Вести

Сакам да кажам Фокус Сакам да кажам Алсат-М 24 Вести Курир Р.С.Европа А1 On

53 поврзани вести »

Реал понудил 57 милиони евра за Алисон

Канал5 - 17.06.2018

Екипата на Реал Мадрид упатила прва понуда за голманот на Рома, Алисон и таа е во вредност од 57 милиони евра, тврди британското издание „Дејли Мејл“. Според последните информации максимумот, кој „кралевите“ можат да го извадат за бразилскиот ...

Реал понуди 57 милиони евра за Алисон, Рома бара 85

Кајгана

Реал понудил 57 милиони евра за Алисон

Sport M

Реал понудил 57 милиони евра за Алисон

Независен

Реал понудил 57 милиони евра за Алисон

+инфо

Sport 1 Спортски Sport M Спортски Sport 1 Спортклуб А1 On Слободен Печат

77 поврзани вести »

СП 2018: Успешен старт за Хрватска

Канал5 - 17.06.2018

Хрватска ја победи Нигерија со 2:0 и излезе на чело во групата „Д“ на Мундијалот 2018. Тимот на Златко Далиќ тотално доминираше на натпреварот, не им дадоа никаква шанса на Африканците и речиси без проблеми забележаа победа.

СП 2018: Модриќ: Аргентина е под притисок, ќе извлечеме поени против нив

Канал5

СП 2018: Хрватска лесно ја совлада Нигерија

24 Вести

Хрватска со три бода го стартуваше Мундијалот

Курир

Жешката Хрватка која „го украде шоуто“ на дуелот на „Коцкестите“ со Нигерија

Спортски

Sport M Gol.mk Кајгана Дерби SportMedia Спортклуб Курир Sport 1

71 поврзани вести »