TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-06-11 - 2018-06-17

„Катимерини“: Да тргнеме напред, најпосле

Нова ТВ - 17.06.2018

Договорот за решавање на спорот околу името на Македонија не е дипломатска победа за Грција, како што грчкиот премиер Алексис Ципрас се обиде да го прикаже во своето обраќање кон нацијата на 12 јуни.

„Катимерини“: Да тргнеме напред, најпосле

Телма

„Катимерини“: Да тргнеме напред, најпосле

МКД

„Катимерини“: Да тргнеме напред, најпосле

+инфо

„Катимерини“: Да тргнеме напред, најпосле

Канал5

Сител ТВ21 Либертас А1 On А1 On Макфакс Н.Македонија Press24

43 поврзани вести »

Одложено прскањето против комарци во Југоисточниот плански регион

Либертас - 16.06.2018

Центарот за развој на Југоисточниот плански регион соопшти дека најавеното прскање против комарци што требаше да се реализира во сите десет општини во регионот е одложено. – Се известуваат граѓаните на Југоисточниот плански регион дека поради ...

Одложено прскањето против комарци во Југоисточниот плански регион

Сител

Одложено прскањето против комарци во Југоисточниот плански регион

А1 On

Одложено прскањето против комарци

Н.Македонија

Одложено прскањето против комарци во Југоисточниот плански регион

Курир

Panacea.mk Gostivarpress.mk МКД Фокус 24 Вести Сител +инфо А1 On

43 поврзани вести »

Реакции: Постигнат историски договор

24 Вести - 17.06.2018

Сите погледи денеска вперени кон Преспа. Со цитати на дел од говорите на македонскиот и грчкиот премиер Зоран Заев и Алексис Ципрас под наслови - „За историја: потпишан договор!“, „Република Северна Македонија – историски договор меѓу Атина и ...

Заев му ја подари вратоврската на Ципрас (ФОТО)

МКД

Заев му ја подари вратоврската на Ципрас

Фокус

Заев му ја подари вратоврската на Ципрас

Телма

(Фото)Симболичен гест: Заев му ја подари вратоврската на Ципрас

Нова ТВ

Либертас Канал5 Сител +инфо Сител Либертас Сакам да кажам +инфо

41 поврзани вести »