TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-06-11 - 2018-06-17

Мијалков и Пуки на суд за начинот на лишување од слобода на Љубе Бошкоски

Фокус - 13.06.2018

Во Кривичниот суд денеска ќе се одржи ново рочиште за предметот на Специјалното јавно обвинителство „Тортура“, каде обвинети се поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, поранешниот прв човек на единицата „Алфи” Ивица Антевски – Пуки и уште петмина ...

Нови рочишта за „Тортура“ и „Тенк“

24 Вести

Болеста на обвинетиот Филип Атанасов го одложи судењето за „Тортура“

ТВ21

Болеста на обвинетиот Филип Атанасов го одложи судењето за „Тортура“

Телма

Болеста на обвинетиот Филип Атанасов го одложи судењето за „Тортура“

Фокус

24 Вести Канал5 Алсат-М Нова ТВ Стандард А1 On Стандард +инфо

46 поврзани вести »

Курц: Потребни се реформи и единство во ЕУ

Вечер Прес - 17.06.2018

Австрискиот канцелар, Себастијан Курц се заложи за единствена Европска Унија со помала администрација во Брисел. Говорејќи на европски форум, Курц нагласи дека дискусијата на земјите членки мора да се води на фер и рамноправна основа.

Курц: Западен Балкан и ширење на ЕУ меѓу приоритетите за време на претседавањето со ЕУ

24 Вести

Курц: По договорот за името, се надевам ќе следи голем чекор за Македонија

+инфо

Курц: Потребни се реформи и единство во ЕУ

Стандард

Австрија бара реформи во ЕУ

+инфо

Стандард А1 On Р.С.Европа Сител А1 On Макфакс Либертас CivilMedia

67 поврзани вести »

Фризурата на Нејмар е главна тема

SportMedia - 17.06.2018

Најтрофејната репрезентација во историјата на Светските првенства, Бразил вечерва го игра првиот меч на Светското првенство, за противник ја има селекција на Швајцарија. На последниот тренинг пред стартот на мечот со Швајцарија, посебно внимание ...

Бразил игра вечерва, но Нејмар ќе биде во центар на внимание поради – својот имиџ (ФОТО)

СуперСпорт

Тите: Нејмар не е 100% подготвен, но ќе игра против Швајцарија

Gol.mk

Пет причини зошто Бразил е фаворит за светската титула

Sport 1

Тите: Нејмар не е 100% подготвен, но, сепак, е Нејмар…

Екипа

Sport M Екипа Дерби Sport M Sport 1 Екипа Спортклуб МКД

64 поврзани вести »