TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-06-11 - 2018-06-17

Нови рочишта за „Монструм“ и „Тарифа“

24 Вести - 12.06.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Монструм“ и „Тарифа“. Судењето за случајот „Монструм“ на СЈО, за петкратното убиство кај Смилковско езеро на 12 април 2012 година, треба да ...

Судењето за случајот „Монструм“ продолжува на 25 јуни

МКД

Монструм: Ќе се гледа снимка од исказот на Хаки Азири

Нова ТВ

Денеска продолжуваат судењата за „Монструм“ и „Тарифа“

МКД

Продолжуваат судењата за „Монструм“ и „Тарифа“

Фокус

Алсат-М Либертас Либертас Канал5 А1 On +инфо Сител Кајгана

40 поврзани вести »

Сончево и топло, попладне дожд и грмежи

Либертас - 15.06.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, попладне во планинските предели ќе има ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18 степени, дневната од 17 до ...

Сончево и топло време, за викендот врнежи

ТВ21

Денеска сончево и толо, за викендот се најавува обилен дожд

Макфакс

Сончево и топло, попладне дожд и грмежи

+инфо

Сончево и топло, попладне дожд и грмежи

Сител

Канал5 А1 On Тера Press24 Н.Македонија МК News Шеталиште Точка

40 поврзани вести »

Во Преспа потпишан договор меѓу Македонија и Грција

24 Вести - 17.06.2018

Преспански договор за историјата. Кренатите раце на Заев и Ципрас во Псаридис симболизираа ставање крај на на 27 годишниот спор за името. Во присуство на европскиот двоец Могерини, Хан и претставницте на Обединетите Нации, Нимиц и Ди Карло договорот ...

Потпишувањето на договорот за името утре во 9:30 часот по македонско време,во понеделник изутрина законот за ратификација на Влада

24 Вести

Потпишувањето на договорот за името утре во 9:30 часот, во понеделник изутрина законот за ратификација на Влада

Фокус

Нимиц, Ди Карло, Могерини и Хан ќе сведочат на потпишувањето на договорот за името

+инфо

Потпишувањето на договорот за името утре во 9:30 по македонско време со повеќе странски гости, во понеделник на ратификација на Влада

Либертас

Република Слободен Печат 24Инфо Поглед Фокус Нова ТВ Фокус Алсат-М

39 поврзани вести »

Трамп и Путин ќе се сретнат во јули

Вечер - 17.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп веќе во јули би можел да се сретне со рускиот колега Владимир Путин, објави Вашингтон пост. -Се очекува претседателот Трамп следниот месец да се сретне со рускиот претседател кога ќе биде во Европа, на самитот ...

Трамп планира да се сретне со Путин во јули

Макфакс

Трамп најави дека можеби ќе се сретне со Путин ова лето

Либертас

Трамп можеби ќе се сретне со Путин летово

+инфо

Трамп најави дека можеби ќе се сретне со Путин ова лето

А1 On

Канал5 Глас на Америка Глас на Америка Н.Македонија 1tv Локално Слободен Печат Стандард

56 поврзани вести »