TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-06-11 - 2018-06-17

Пратениците изгласаа како да се однесуваат

Република - 12.06.2018

Пратениците во Собранието на Република Македонија, вчера (11 јуни 2018) последен пат без „стеги“ од регулацијата на поведението, го изгласаа Етичкиот кодекс за нивната работа, договорен и потврден на процесот „Жан Моне“, минатиот месец во Охрид, по ...

Пратениците изгласаа како да се однесуваат

Н.Македонија

Пратениците си изгласаа Етички кодекс и се обврзаа да се однесуваат културно

365

Собранието усвои етички кодекс

24 Вести

Извештајот на ЕК за Македонија на собраниска седница

24 Вести

Алсат-М Сакам да кажам Канал5 ТВ21 Канал5 Слободен Печат Академик Слободен Печат

34 поврзани вести »

Филипче им бара тезги на медицинските сестри во Германија

Слободен Печат - 13.06.2018

Министерот за здравство Венко Филипче, ги демантира шпекулациите дека при неговата посета во Германија ќе побара да се ограничи можноста за работа на нашите медицинските сестри, како што објавија некои медиуми, односно дека ќе побара да не им се ...

Филипче: нема забрани, туку помош за работа во странство

Deutsche Welle

Филипче нема право да дискриминира!

+инфо

Филипче нема право да дискриминира!

Слободен Печат

Филипче: Нема забрани, туку помош за работа во странство на медицинскиот персонал

Либертас

Бизнис Вести Алсат-М 24 Вести Канал5 Фокус Канал5 Р.С.Европа Сител

33 поврзани вести »

АКАДЕМИК ОБУКА: Законот за работните односи – предложени измени и дополнувања

Академик - 14.06.2018

На 28 јуни 2018 година (четврток), од 10:00 со 15:00 часот, Академик ќе одржи обука на тема: Законот за работните односи – предложени измени и дополнувања. Предавач на обуката ќе биде Миле Стојановски – државен советник во Министерството за труд и ...

Во Собранието продолженија на две пленарни седници

24 Вести

Во Собранието продолженија на две пленарни седници

Канал5

Во Собранието продолженија на две пленарни седници

Сител

Во Собранието продолженија на две пленарни седници

Курир

Press24 А1 On Локално CivilMedia Слободен Печат +инфо А1 On Стандард

33 поврзани вести »

Николовски: Поттикнуваме поголема искористеност на средства од ИПАРД фондовите ВИДЕО

+инфо - 14.06.2018

Министерот за земјоделство шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска присуствуваше на отворањето на новата производствена линија за мрзнење на овошје и зеленчук на фабриката за преработка на овошје и зеленчук „Ксенос“, во Демир Хисар.

Николовски: Поттикнуваме поголема искористеност на финансиските средства од ИПАРД фондовите

Press24

(ВИДЕО) Николовски: Поттикнуваме поголема искористеност на финансиските средства од ИПАРД фондовите

А1 On

Николовски: Поттикнуваме поголема искористеност на финансиските средства од ИПАРД фондовите

Слободен Печат

(ВИДЕО) Николовски: Поттикнуваме поголема искористеност на финансиските средства од ИПАРД фондовите

Бриф

iPortal Тера Сител Курир А1 On Стандард Вечер Прес Канал5

49 поврзани вести »

Протестен марш во Струмица против отворање на рудникот Иловица-Штука

24 Вести - 16.06.2018

Под мотото „Струмица и Струмичко против рудникот на смртта“ денеска во Струмица се одржа протестен марш против отворањето на рудникот за бакар и злато „Иловица-Штука“. Учесниците на маршот тврдат дека нема да дозволат отворање на рудник бидејќи тоа ...

Струмичани бараат Владата да ја одземе концесијата за рудникот Иловица

Сакам да кажам

Струмица се крена на протести против рудниците

Телма

Протест во Струмица против отворање на рудникот за злато „Иловица“

24 Вести

Протест против рудникот „Иловица“

ТВ21

Стандард Р.С.Европа А1 On А1 On Макфакс Независен Макфакс Радио МОФ

32 поврзани вести »

Анѓушев: Економските политики даваат резултати, 235 милиони евра странски инвестицио во првиот квартал и намалена ...

Канал5 - 16.06.2018

Заменик претседателот на Владата за економски прашања Кочо Анѓушев, во емисијата Топ тема ги објасни со бројки и аргументи владините мерки за економски раст. Тој ги изнесе аргументите за економскиот раст кои зборуваат за 0,1 отсто раст на БДП.

Анѓушев: Економските политики даваат резултати, 235 милиони евра странски инвестиции во првиот квартал и намалена невработеност

Стандард

Анѓушев во Топ тема: Владините политики даваат резултати, зголемени инвестиции, намалена невработеност (ВИДЕО)

+инфо

(ВИДЕО) Анѓушев за Топ тема: Владините политики даваат резултати – зголемени инвестиции, намалена невработеност

Либертас

Анѓушев: Економските политики даваат резултати, 235 милиони евра странски инвестицио во првиот квартал и намалена невработеност

Локално

Фактор Н.Македонија Бизнис Инфо Фокус Макфакс МКД Р.С.Европа Независен

46 поврзани вести »