TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-06-25 - 2018-07-01

Ружин: Најмалку една година од покана до членство во НАТО

Алсат-М - 01.07.2018

Следната пролет Македонија би можела да стане 30-та членка на НАТО. Сепак, според експертите тоа ќе зависи од референдумот. Поранешниот дипломат Нано Ружин оценува дека по добивањето на најавената покана овој месец, на Македонија ќе ù треба најмалку ...

Анкета: Очекувања на граѓаните од НАТО

Алсат-М

Од Букурешт до Брисел

Независен

Локвенец: Да ја искористиме шансата!

Фокус

Локвенец: Пред нас е историска можност за преговори со ЕУ, да кажеме ДА за македонската иднина

МКД

Фокус Либертас Популарно А1 On Либертас Канал5 +инфо Макфакс

98 поврзани вести »

Владата сè уште нема избрано главен преговарач со ЕУ

Окно - 30.06.2018

ВЕТУВАЊЕ: Уште во првата година ќе се иницира процес на именување на главниот преговарач со ЕУ по можност избран со консензус меѓу власта и опозицијата, кој ќе започне со изготвување на преговарачки позиции за поглавјата судство и темелни права (23) ...

Завршивме голема работа, е нека пукнат сега

Либертас

Проѕирно сценарио на ЕУ: добриот и лошиот полицаец

Н.Македонија

Колумна на Трајче Стојанов за Фактор: Европо, стара...

Точка

Европо, стара....

Фактор

Deutsche Welle Радио МОФ Окно Мета Фактор Република Р.С.Европа Макфакс

94 поврзани вести »