TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-07-16 - 2018-07-22

Утре лидерска средба, изборниот законик на собраниска седница

Канал5 - 22.07.2018

Формирањето на државната изборна комисија и референдумот за името, утре повторно на маса на новата лидерска средба. Како тема на разговор на претседателите на четирите најголеми политички партии од македонскиот и албанскиот блок се очекува да се ...

Утре трета лидерска средба: Аналитичарите велат власта треба да попушти, но не и за амнестијата

ТВ21

Има ли шанси за договор на лидерската средба?

Канал5

Утре нов обид за политички договор - лидерите на четирите партии седнуваат на маса

Сител

Мицкоски со главата во ѕид!

+инфо

Press24 Press24 МКД Либертас МК News Тера Либертас iPortal

505 поврзани вести »

Османи ќе го предводи преговарачкиот тим со ЕУ

OhridNews - 21.07.2018

Вицепремиерот Бујар Османи е назначен за шеф на делегацијата и главен преговарач за Европската Унија, соопшти утрово премиерот Зоран Заев на заедничката прес-конференција со еврокомесарот Јоханес Хан, по повод тематската седница посветена на ...

Хан ги повика граѓаните да гласаат на референдумот за името

OhridNews

Партиите со спротивставени ставови за скринингот за ЕУ

ТВ21

Оптимизам во Македонија по стартот на скрининг процесот со ЕУ

Глас на Америка

Рандеву со совеста

Независен

Независен Либертас Н.Македонија Алсат-М Нова ТВ Press24 +инфо Макфакс

274 поврзани вести »

СДСМ: Македонија повеќе не е заробена држава

ТВ21 - 22.07.2018

СДСМ реагираше со соопштение на обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ кое се однесуваше на лошите политики на власта. Од владејачката партија велат: Македонија веќе не е заробена држава, граѓаните повторно ќе го поразат деструктивното однесување на ВМРО-ДПМНЕ ...

СДСМ: Македонија веќе не е заробена држава

Канал5

СДСМ: Времето на криминал и насилство заврши со заминувањето на ВМРО во опозиција

Фокус

ВМРО-ДПМНЕ:За криминалот одговорност мора да има

Канал5

СДСМ: ВМРО изнесе милијарди евра во офшор егзотични локации, но се што украдоа ќе се врати во буџетот

Фокус

Макфакс А1 On Независен А1 On Стандард Сител МКД Стандард

196 поврзани вести »

Кочан со државни пари ќе го заврти бројчаникот на Заев

Призма - 21.07.2018

Со јагленот за РЕК „Битола“ ќе се плати дел од сметката на „Трансмет“ | Фото: ЕЛЕМ Тендерите што компанијата „Трансмет“ ги доби откако Специјалното јавно обвинитество отвори истрага против неа, се доволни за таа да покрие над 40 отсто од сумата што ...

Сеад Кочан без да покаже емоција ја слушна пресудата

Независен

Сеад Кочан осуден на 6 години затвор, Авировиќ на три години

OhridNews

Шест години затвор доби Сеад Кочан, а три години затворска казна доби Василије Аврировиќ

Пулс24

Пресуда за обвинетите во „Труст“

ТВ21

ТВ21 Канал5 24 Вести ТВ21 Канал5 Фокус Алсат-М Фокус

186 поврзани вести »

Интервју на Шкариќ за Телма: Референдумското прашање треба да биде кратко и јасно

Локално - 22.07.2018

Референдумското прашање треба да го состои називот на договорот со Грција, смета професорот Светомир Шкариќ. Иако станува збор за долг назив, професорот Шкариќ во интервју за Телма вели дека секој граѓанин што ќе го земе референдумското ливче во ...

Шкариќ: Договорот од Преспа е добар, уставните промени се најчувствителни

iPortal

Џафери за МИА: ДИК секако ќе се формира, Договорот со Грција во Службен весник пред распишување на референдумот

24 Вести

Џафери за МИА: ДИК секако ќе се формира, Договорот со Грција во Службен весник пред распишување на референдумот

Телма

СДСМ:Одлуките на граѓаните на референдумот ќе бидат обврзувачки и неприкосновени

Канал5

ТВ21 Канал5 Телма ТВ21 Фокус Телма Фокус Сител

182 поврзани вести »