TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-08-06 - 2018-08-12

Сончево и топло со температури до 36 степени

Фокус - 12.08.2018

Сончево и топло време претежно ќе имаме во текот на денешниот ден, а синоптичарите прогнозираат дека поизразена облачност ќе има во западните и јужните делови на Македонија. Ќе дува и слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Сончево и топло со температура до 36 степени

24 Вести

До вторник сончево, од среда пороен дожд и грмежи

Фокус

Сончево и топло со температура до 36 степени

Слободен Печат

Фото: Пеколни температури во Македонија - на овие места беснее невреме попладнево

Press24

OhridNews Стандард +инфо Скопје24 Press24 Тера Пулс24 МК News

153 поврзани вести »