TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-08-13 - 2018-08-19

СДСМ: Граѓаните се за светла иднина, само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ немаат јасен став за референдумот

24 Вести - 19.08.2018

Христијан Мицкоски да не се крие зад лажните вести што ги пласира неговата ВМРО-ДПМНЕ, туку да излезе пред граѓаните и да соопшти за што е. Или е за светла иднина, напредок, членство во НАТО и ЕУ со признаен македонски идентитет или за уназадување, ...

СДСМ: Цели 11 години ДПМНЕ постојано зборуваше за референдум, а сега нема јасен став

Фокус

Мицкоски: Став за референдумот по широки консултации, сите опции се отворени

Либертас

СДСМ: Граѓаните се за светла иднина, само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ немаат јасен став за референдумот

Сител

СДСМ: Фокусот на граѓаните е членство во НАТО и ЕУ-идентитетот е обезбеден, Мицкоски да каже за што е

Либертас

Макфакс Канал5 А1 On ТВ21 Република Независен 1tv Локално

137 поврзани вести »

„Сочни“ биографии на кандидатите кои се спомнуваат за нов директор на полицијата

Телма - 19.08.2018

Каков е профилот на кандидатите за директор на полицијата. Спасовски се уште е во потрага по наследник на Велковски. Тасевски, Митиќ, Јакимовски, Зечевиќ, Јовановски- сите овие имиња се провртеа во јавноста како кандидати за нов директор на Бирото ...

ВМРО-ДПМНЕ: Констатирана е одговорност кај Лазе Велковски, потребна е кривична одговорност

Макфакс

ВМРО-ДПМНЕ: Констатирана е одговорност кај Лазе Велковски, потребна е кривична одговорност

А1 On

ВМРО-ДПМНЕ: Констатирана е одговорност кај Лазе Велковски, потребна е кривична одговорност

Точка

ВМРО-ДПМНЕ: Констатирана е одговорност кај Лазе Велковски, потребна е кривична одговорност

Курир

Независен Република МКД 24 Вести Фокус Фокус 24 Вести Канал5

111 поврзани вести »

На Ердоган Америка му е виновна за состојбата во Турција

МКД - 19.08.2018

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган речиси има монопол врз власта во својата земја, со цврста контрола врз економијата, медиумите и војската. Сепак, овој авторитарен лидер обвинува странски „заговори“ и домашни саботери за кризата на валутата и ...

Ердоган: Ќе бидеме силни и покрај економскиот удар

Р.С.Европа

Ердоган не попушта: Никој нема да не спречи

Канал5

ЛИРАТА ВО ПАД, ЕРДОГАН НЕ СЕ ПРЕДАВА: Турција ќе го оствари тоа што го зацртала

Фактор

Ердоган и пркоси на Америка

Нова ТВ

Макфакс Макфакс Република Точка Денар Точка Шеталиште Вечер

154 поврзани вести »

Фелипе Луис сака да си оди од Атлетико

Макфакс - 19.08.2018

Фелипе Луис изразил желба да го напушти Атлетико Мадрид и го замолил клубот да ја прифати понудата на ПСЖ. Францускиот шампион испратил официјална понуда за левиот бек на „јорганџиите“. Финансиските услови не се познати, а некои медиуми само ...

Филипе Луис си оди од Мадрид – побарал трансфер во ПСЖ

Екипа

Филипе Луис сака да си замине од Атлетико, има понуда од ПСЖ

Gol.mk

Фелипе Луис сака да си оди од Атлетико

TopSport

Фудбалер на Атлетико побарал да биде ставен на трансфер листата

Дерби

Либертас +инфо Gol.mk Дерби Спортклуб А1 On Sport 1 Екипа

152 поврзани вести »

Очекувајте локална нестабилност: погледнете на кои места

Скопје24 - 19.08.2018

Циклонот ГЛОРИЈА кој е висински циклон иако значително е ослабнат сепак сеуште влијае на времето кај нас па така до крајот на денов локално а најмногу во западните предели од државава ќе услови локален краткотраен пороен дожд, грмежи и засилување на ...

Циклонот Глорија не се повлече - детална временска прогноза

Press24

Невреме во повеќе градови, Охрид најпогоден од дожд и град

МКД

Времето викендов стабилно и суво, од понеделник дожд

Макфакс

Громови, град и поплави - циклонот Глорија „удри" во овие градови

Press24

Press24 Press24 МК News Денар МК News Таратур Точка Скопје24

97 поврзани вести »