TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-09-10 - 2018-09-16

Заев до Мицкоски : Време е за став ,а не за страв

Канал5 - 16.09.2018

Пријателе Мицкоски време е да изградиш став , го повика премиерот Заев претедателот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Потребен е став а не страв , напиша на Твитер премиерот Заев со споделување на видео од синоќешната трибина во ...

Мицкоски: Граѓаните да одлучат дали и како ќе гласаат на референдумот

Алсат-М

Мицкоски од Штип: Македонија е во опасност

Стандард

Мицкоски од Штип: Македонија е во опасност

Слободен Печат

Мицкоски од Штип: Македонија е во опасност

Нова ТВ

+инфо Слободен Печат Курир Курир А1 On Р.С.Европа Press24 МКД

208 поврзани вести »

Заев од Кавадарци: Со најубавта насмевка излезете на гласање и донесете вистинска одлука за вашите деца

Press24 - 16.09.2018

Претседателот на Владата на Република Македонија и претседател на СДСМ, Зоран Заев синоќа во Кавадаци на граѓанската трибина во организација на коалицијта „Заедно за Европска Македонија“ ги поздрави многубројните граѓани со пораката дека нашата ...

(Видео) Заев од Кавадарци: Понесете ја најубавта насмевка и излезете на гласање

Макфакс

Бизнисмените треба да дадат 10 милиони евра за 100.000 гласови по логиката на Заев

Курир

(Видео) Заев од Кавадарци: Понесете ја најубавата насмевка и излезете на гласање

iPortal

(ВИДЕО) Заев од Кавадарци: Со најубавта насмевка излезете на гласање и донесете вистинска одлука за вашите деца и за својата Македонија

Либертас

Centar Точка МК News 1tv Канал5 Фокус Канал5 Фокус

180 поврзани вести »

Сончево со умерен северен ветер

Канал5 - 16.09.2018

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од седум до 16, а дневната температура од 23 до 33 степени целзиусови. УВ индексот ќе достигне до 6.

Сончево време со умерен северен ветер

24 Вести

Продолжува периодот на стабилно, суво и релативно топло време

Таратур

Сончево време со умерен северен ветер

Р.С.Европа

Времето денеска сончево со умерен северен ветер

Слободен Печат

Press24 Студенти Макфакс Курир Курир Пулс24 Точка Скопје инфо

154 поврзани вести »