TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-09-10 - 2018-09-16

Флоренс во САД: Најмалку осум жртви од ураганот

Нова ТВ - 16.09.2018

Најмалку осум лица загинаа при налетот на тропската бура Флоренс, што ги погоди американските сојузни држави Северна и Јужна Каролина, соопшти Националниот центар за урагани на САД. Бурата предизвика големи полави во делови на Северна и Јужна ...

Најмалку осум загинати при ударот на бурата Флоренс во САД

24 Вести

Осум лица загинаа во бурата Флоренс во САД

Фокус

Најмалку осум загинати при ударот на бурата Флоренс во САД

Либертас

Најмалку осум загинати при ударот на бурата Флоренс во САД

Сител

+инфо Факултети А1 On Канал5 Сител Сител Н.Македонија Press24

367 поврзани вести »

ПОДЕМ со повик да се игнорира референдумот

МКД - 16.09.2018

Извршниот одбор на ПОДЕМ едногласно ја потврдил одлуката од членовите на Централниот одбор, за игнорирање на референдумот на 30 септември. „Со оглед на штетниот и неуставен договор во Нивици, крајно несериозното и збунувачко референдумско прашање, ...

ПОДЕМ со повик да се игнорира референдумoт

А1 On

„Подем“ повика на игнорирање на референдумот

Макфакс

Стотици автобуси од внатрешноста како поддршка на маршот ,,ЗА европска Македонија“ во Скопје

AKO

„Подем“ повика на игнорирање на референдумот

Точка

Курир CivilMedia Независен Маркукуле Фокус Фокус Фокус Либертас

175 поврзани вести »