TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-09-10 - 2018-09-16

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да каже што сака да менува во Преамбулата

Алсат-М - 16.09.2018

Од ВМРО-ДПМНЕ денеска соопштија дека премиерот Зоран Заев и приредува национална катастрофа на Македонија. Од партијата наведуваат дека Заев прифатил со капитулантскиот договор промена на Преамбулата на Уставот на Република Македонија, чл.3 и чл.49 ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ѝ приредува национална катастрофа на Македонија

МКД

ВМРО-ДПМНЕ: Заев прифатил промена на уставниот член за територијалната неделивост и неотуѓивост

Фокус

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ прифати промена на чл.3 од Уставот, кој ја гарантира територијална неделивост и неотуѓивост на државата

24 Вести

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ прифатила промена на уставниот член со кој се гарантира територијална неделивост и неотуѓивост

Либертас

Р.С.Европа Макфакс А1 On Канал5 Алфа Таратур Стандард Курир

97 поврзани вести »

Сончево време со умерен северен ветер

24 Вести - 16.09.2018

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од седум до 16, а дневната температура од 23 до 33 Целзиусови степени. УВ индексот ќе достигне до 6.

Сончево време со умерен северен ветер

МКД

Сончево време со умерен северен ветер

Р.С.Европа

Сончево со умерен северен ветер

Сител

Сончево со умерен северен ветер

Канал5

А1 On +инфо Макфакс Press24 Н.Македонија Слободен Печат Скопје инфо Курир

91 поврзани вести »