TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-09-10 - 2018-09-16

Дел од Бардовци в понеделник без струја

Сител - 14.09.2018

В понеделник од 9 до 14 часот без струја ќе останат корисниците од улицата „6“ во скопското село Бардовци. Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи на град Скопје, причина за прекинот во снабдувањето со електрична енергија ...

Дел од Бардовци в понеделник без струја

Либертас

Дел од Бардовци в понеделник без струја

А1 On

Без струја делови на Бутел, Аеродром, Карпош, Кисела Вода и Сарај

Макфакс

Дел од Бардовци в понеделник без струја

Скопје инфо

Курир MTM Centar Фокус Канал5 А1 On А1 On Макфакс

49 поврзани вести »

Вуцис: Во февруари или во март спогодбата од Преспа во грчкиот парламент

Н.Македонија - 15.09.2018

Мислам дека не постои можност спогодбата од Преспа да не биде ратификувана, вели претседателот на грчкиот парламент Никос Вуцис во интервју за грчката телевизија Алфа. Вуцис смета дека решението меѓу Македонија и Грција пред пратениците ќе дојде во ...

Штом Македонија ги исполни сите предусови со Договорот, ќе дојде за ратификација и во грчкиот Парламент, порача Вуцис

Фокус

Вуцис: Договорот од Преспа во грчкиот Парламент ќе дојде во февруари или март и мнозинството ќе гласа „за“

МКД

Вуцис: Во февруари или март Договорот ќе дојде во грчкиот Парламент

Нова ТВ

Кумуцакос: Договорот од Преспа е лош и штетен за Грција, Неа демократиа нема да го ратификува

МКД

Либертас +инфо Либертас Сител А1 On Сител А1 On +инфо

48 поврзани вести »

Демонстрант му рекол на пратеникот Енес Ибраими: Ниту Ердоган нема да те спаси!

24 Вести - 13.09.2018

Откако беше сослушан пратеникот од Партијата на Движење на Турците во Македонија Енес Ибраими за случувањата во Собранието на Република Македонија на 27 април минатата година, претседателката на судечки совет судијката Добрила Кацарска даде половина ...

Локвенец, Атанасов, Ибраими и Кузмановска ќе сведочат за „27 април“

Фокус

Судењето за 27 април продолжи со сослушување на сведокот Ибраими

Телма

Продолжува сусдскиот процес за „27 април“

Алсат-М

Судењето за 27 април продолжи со сослушување сведоци

Нова ТВ

24 Вести МКД Сител Сител А1 On Либертас Кајгана +инфо

46 поврзани вести »

Судијката Гошева предлага Уставниот суд да изрече времена мерка стопирање на сите активности за референдумот

Вечер - 16.09.2018

Судијката Елена Гошева предлага Уставниот суд да изрече времена мерка – стопирање на сите активности за одржување и спроведување на референдумот, дознава „Макфакс” од извори во судот. Според истите извори, Гошева е судија известител за иницијативата ...

Судијата известител во Уставен суд предлага времена мерка за стопирање на референдумот?

24 Вести

Судијката Гошева со предлог: Уставен суд да изрече времена мерка – сопирање на сите активности за одржување и спроведување на референдумот

Фокус

Судијката Гошева предлага Уставeн да ги стопира сите активности за референдумот

+инфо

Судијката Гошева предлага Уставниот суд да изрече времена мерка стопирање на сите активности за референдумот

А1 On

Сител Макфакс Н.Македонија Република Локално Курир Слободен Печат Скопје инфо

45 поврзани вести »