TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-09-10 - 2018-09-16

Мицотакис: Со признавање македонски јазик и идентитет, прашање на време е кога земјата ќе се нарекува чисто Македонија

МКД - 16.09.2018

Од моментот кога имаме признавање на македонски јазик и македонска националност, прашање на време е оваа земја да се нарекува чисто Македонија, рече Кирјакос Мицотакис на денешната прес-конференција на 83-от Меѓународен саем во Солун, истакнувајќи ...

Мицотакис: Прашање на време е земјата да се нарекува само Македонија

Нова ТВ

Мицотакис: Штом ќе се признаат јазикот и националноста, прашање на време е кога државата ќе почне да се нарекува само Македонија

Фокус

Мицотакис: Со признавање македонски јазик и идентитет, прашање на време е земјата да се нарекува чисто Македонија

Либертас

Мицотакис: Со признавање македонски јазик и идентитет, прашање на време е земјата да се нарекува чисто Македонија

Сител

А1 On ТВ21 +инфо Р.С.Европа Канал5 Press24 Н.Македонија Press24

37 поврзани вести »

Поради болест на Протуѓер судењето за „Титаник“ одложено за 24 септември

24 Вести - 12.09.2018

Поради болест на обвинетиот Мартин Протуѓер судењето за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за 24 септември. Адвокатот на Протуѓер, Дончо Наков, на судот достави лекарска документација и објасни дека обвинетиот ноќеска ...

„Титаник“ одложен – Протуѓер се разболел

Нова ТВ

Протоѓер се разболел, не дојде на судењето за „Титаник“

МКД

Судењето за „Титаник“ одложено за 24 септември

Фокус

Протогер не дојде на „Титаник“, вчера бил пренесен во Ургентниот клинички центар

Фокус

Алсат-М ТВ21 Сител Либертас Макфакс А1 On Сакам да кажам Р.С.Европа

37 поврзани вести »

Ахмети на средби со граѓани во Битола

А1 On - 15.09.2018

Претседателот на ДУИ Али Ахмети порача дека на референдумот на 30 септември ќе се гласа за мирот, стабилноста, безбедноста и за иднината на земјата. Тој поред него е историски момент дали земјата ќе оди напред или назад и оти за тоа треба да одлучат ...

Али Ахмети од Битола: На 30 Септември гласаме за иднината на нашите деца

Канал5

Али Ахмети од Битола: На 30 Септември гласаме за иднината на нашите деца

МК News

Ахмети го скрши „јазичниот мраз“

Независен

АХМЕТИ ВО БИТОЛА: Се здруживме Албанци и Македонци за иднина на Северна

Денешен

24 Вести Фокус Либертас +инфо Либертас А1 On Макфакс Канал5

36 поврзани вести »