TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-01-22 - 2018-01-28

#MeToo го обои машкиот сако-вратоврска свет и во Давос

Нова ТВ - 28.01.2018

Движењето на #MeToo, започнато во октомври во САД, со обвиненијата против моќниот холивудски продуцент Харви Ванјштејн, донесе промени и во традиционалниот Светски економски форум (СЕФ) во Давос што заврши во петокот.

Трамп го оцени патот за Давос како многу успешен

24 Вести

Трамп исвиркан од медиумите во Давос

Кајгана

Трамп: Во Давос беше прекрасно, многу пари доаѓаат во нашата земја

Макфакс

Трамп го оцени патот за Давос како многу успешен

Алфа

А1 On Либертас Република iPortal Sky Локално Тера Точка

320 поврзани вести »

Македонија и понатаму актуелна тема во Грција

Канал5 - 28.01.2018

Средбата Заев – Ципрас во Давос, посетата на Нимиц на Скопје и Атина, но пред се внатрешно политичките несогласувања во Грција околу позициите во разговорите за името се главните теми во грчките медиуми, како во неделните изданија на грчките весници ...

Македонија и понатаму актуелна тема во Грција

Слободен Печат

Македонија и понатаму актуелна тема во Грција: „Скопска криенка“

+инфо

Македонија и денеска актуелна тема во грчките медиумите

Либертас

Македонија топ тема во Грција

еМагазин

Сакам да кажам Press24 МКД Нова ТВ Либертас iPortal Алсат-М Deutsche Welle

315 поврзани вести »

Академик Ќулавкова: Законот за јазици излегува од рамката на Уставот, Рамковниот договор и ЕУ повелбата за регионални и ...

Нетпрес - 26.01.2018

Овој закон излегува целосно од сферата на јазичните права на малите заедници и агресивно удира/ги оштетува стекнатите права на етничките Македонци и на сите лојални граѓани на Република Македонија, ги пробива уставните начела и Охридскиот рамковен ...

Арифи: За функционирање на Законот за јазиците потребни се казни

Курир

Академик Ќулавкова: Законот за јазици излегува од рамката на Уставот, Рамковниот договор и ЕУ повелбата за регионални и малцински јазици

Курир

Владиниот портпарол на мака – Владата обвинета за спинување и манипулации

Република

Академик Ќулавкова: Законот за јазици излегува од рамката на Уставот, Рамковниот договор и ЕУ повелбата за регионални и малцински јазици

Вечер Прес

Вечер Прес Фактор Република Република Телма Канал5 24 Вести 24 Вести

165 поврзани вести »

Турција објави колку терористи се ликвидирани во сириската офанзива

Канал5 - 28.01.2018

Турската армија соопшти дека се ликвидиран вкупно 447 “терористи” (како што ги одредува), меѓу кои сириски курдски борци, борци на Курдската работничка партија (ПКК) и ДАЕШ ( “Исламска држава”), од почетокот на турската воена операција “Маслиново ...

Ердоган прогласи победа во битката за планината Бурсаја

+инфо

Турција ги засили нападите во Африн

А1 On

Турција во бомбардирањето уништила храм стар 3.000 години во Сирија

А1 On

Турската армија: Во Африн досега убиени 477 противници

+инфо

Стандард Алфа Макфакс Алфа Алфа Нетпрес Стандард Макфакс

206 поврзани вести »