TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-10-08 - 2018-10-14

Ременски до Џафери: Пратениците добиваат закани по својот живот, да го известите МВР

ТВ21 - 14.10.2018

Пратеничката Фросина Ташевска-Ременски му испрати писмено барање на претседателот на Собранието, Талат Џафери, со кое го известува дека пратениците, но и нивните семејства, повеќе од една година се соочуваат со сериозни закани и линчувања, поради ...

За утре закажана пленарна седница за уставни измени – власта и опозцијата со непроменти позиции

24 Вести

Николова: Апелирам до сите пратеници, да гласаме за уставните измени и да обезбедиме иднина во ЕУ и НАТО (ВИДЕО)

Стандард

Ременски со итно барање до Џафери: Известете го МВР, пратениците добиваат закани по живот

Press24

Ременски со писмо до Талат Џафери: Пратениците добиваат закани по својот живот, да го известите МВР!

iPortal

Вечер Прес Република Пулс24 Фактор Фокус 24 Вести +инфо Таратур

224 поврзани вести »

Македонија тргна кон Ереван по нови три бода

Канал5 - 14.10.2018

По убедливата победа против Лихтенштајн, македонските фудбалери утринава летнаа за Ереван каде во вторник играат против Ерменија. Македонија има три победи во првите три кола од Лигата на нации, а недостигаат уште четири бода за заверка на првото ...

Македонија го продолжи победничкиот низ, го совлада аутсајдерот Лихтенштајн

Телма

Гибралтар ја изненади Ерменија

Сител

Нема време за радување, Македонија тргна по нови три бода во Ереван

24Фудбал

Фудбалерите на Гибралтар се радуваа како светски шампиони по победата над Ерменија (ВИДЕО)

МКД

А1 On Независен +инфо Сител Sport M Нетпрес Gol.mk Gol.mk

303 поврзани вести »

Утре не очекува сонче и топло време

Канал5 - 14.10.2018

​Сончево и релативно топло, во западните делови со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од источен правец. Температурите ќе се движат од 2 до 28 степени. Во Скопје ќе биде сончево со утринска температура 7 и дневна до 25 степени.

Продолжува периодот на топли денови со студени утра

Макфакс

Погледнете какво време не очекува денеска и во наредните денови

Курир

Временска прогноза на Славчо Попоски: Натпросечно високи температури на воздухот

Скопје24

Следува промена- какво време не очекува следната недела

Press24

Сител Press24 А1 On Пулс24 Либертас Centar Денешен Точка

195 поврзани вести »

Јанкулоска ќе ја обжали забраната за напуштање на Скопје

Алсат-М - 09.10.2018

Одбраната на екс-министерката за внатрешни Гордана Јанкулоска во рок од три дена ќе се жали на одлуката на Судот. Тој вчера, освен казната од 6 години затвор за злоупотреба на функцијата при набавката на блиндираниот мерцедес ù забрани и да го ...

(ФОТО) Семејството е најважно: Ова е најмилото на Гордана Јанкулоска

Екран

И за детето на Јанкулоска треба правна држава

Независен

(ФОТО) Семејството е најважно: Ова е најмилото на Гордана Јанкулоска

Скопје24

Јанкулоска се жали дека не може да шета надвор од Скопје

Фактор

еМагазин Призма Фокус Алсат-М Фокус Фокус Телма Алсат-М

187 поврзани вести »