TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-10-15 - 2018-10-21

Седницата за уставните измени презакажана за 15 часот

24 Вести - 19.10.2018

Собраниската седница на која треба да продолжи расправата за предлогот за пристапување кон уставни измени ќе продолжи во 15 часот, а причина за тоа најверојатно се разговори за обезбедување двотретинско мнозинство меѓу владејачките партии и ...

Собранието за во три часот ја одложи седницата за уставните измени

Фокус

Груевски се појави во Собранието

Фокус

Собранието продолжува во 21 часот со седницата за уставните измени

Канал5

Заев: Работиме да обезбедиме мнозинство под нормални околности

Телма

24 Вести ТВ21 ТВ21 Канал5 ТВ21 ТВ21 ТВ21 Алсат-М

219 поврзани вести »

Голем протест против Брегзит: Над 700 илјади луѓе маршираа во Лондон – бараат Велика Британија да остане во Европската ...

ТВ21 - 21.10.2018

Анкетите покажуваат дека моментално владее мнозинско расположение кај британскиот народ за останување во Европската унија, иако факт е дека земјата и натаму е длабоко поделена во врска со тоа прашање.

Голем протест против Брегзит: Над 700 илјади луѓе маршираа во Лондон – бараат Велика Британија да остане во Европската унија!

Сител

Поради брегзитот британските компании ќе започнат со разгледување на резервните планови

Макфакс

Поради брегзитот британските компании ќе започнат со разгледување на резервните планови

Точка

Голем протест против Брегзит: Над 700 илјади луѓе маршираа во Лондон – бараат Велика Британија да остане во Европската унија!

Точка

ТВ21 Сакам да кажам Канал5 ТВ21 Канал5 А1 On +инфо Нова ТВ

245 поврзани вести »