TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-11-05 - 2018-11-11

Ванковска: Мијалков „нема“ влијание врз сведоци и пратеници, тој е писател и патриот

Фокус - 11.11.2018

Професорката Билјана Ванковска, смета дека пратеничкиот мандат го штити Груевски од издржување на казната затвор. Според неа судската постапка против Груевски е неправична, што, според неа, не е случај и со обвинетиот поранешен директор на УБК, Сашо ...

Ахмети гласаше „ЗА“ одземање на мандатот на Груевски

Фокус

Ахмети гласаше против Груевски

Либертас

Никола Груевски останува пратеник

Н.Македонија

Груевски не ја доби поддршката од Ахмети за пратеничкиот мандат

+инфо

Независен Нетпрес Слободен Печат CivilMedia еМагазин Фактор Фактор еМагазин

325 поврзани вести »

Вардар против Барселона во дербито на ракометната ЛШ

24 Вести - 11.11.2018

Екипата на Вардар денеска од 17 часот игра со шпанска Барселона во дербито на 7 коло на групата „А“. СЦ „Јане Сандански“ е распродадена, а првпат сезонава беа пуштени во продажба и билети за стоење.

Вардар поразен од Барселона во Скопје

24 Вести

Вардар во пеколниот „Јане Сандански“ ја пречекува Барселона

МКД

Вардар со Борозан атакува на нов триумф

Телма

Барселона со целиот плен си оди од Скопје, пораз на Вардар

МКД

МКД МКД Сител МКД МКД Телма А1 On Кајгана

159 поврзани вести »

Собранието го донесе ребалансот на Буџетот за 2018 година

24 Вести - 11.11.2018

Собранието на Република Македонија по тридневна расправа попладнево со 53 гласа „за“ и 13 против го усвои дополнетиот ребаланс на Буџетот за 2018 година со кој се направени корекции на расходната страна со цел обезбедување финансиска поддршка за ...

Собранието го донесе ребалансот на Буџетот за 2018 година

Нова ТВ

Со 53 гласови „за” усвоен ребалансот на Буџетот

МКД

Ребалансот на Буџетот 2018 усвоен од Собранието на РМ

Сител

Собранието го усвои ребалансот на Буџетот

Фокус

Сакам да кажам Канал5 Телма Канал5 Алсат-М Вечер Независен Press24

100 поврзани вести »