TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-11-19 - 2018-11-25

Заладување од среда, на планините снег

Фокус - 25.11.2018

Од утре следува период на претежно облачно време со повремени врнежи од дожд, кои во западните делови и во крајните југоисточни подрачја ќе бидат пообилни. На места врнежите ќе бидат поројни, проследени со ретки грмежи.

Облачно и врнежливо со температури до 14 степени

МКД

Облачно време со врнежи од дожд во попладневните часови

Курир

Врнежливо и топло, до 14 степени

+инфо

Времето денеска облачно со повремени врнежи од дожд

Сител

Курир Р.С.Европа Press24 Нетпрес Сител Алфа Press24 А1 On

175 поврзани вести »

Отворено писмо од Тереза Меј до Британците

Канал5 - 25.11.2018

Британската премиерка Тереза Меј им се обрати на Британците преку отворено писмо, во кое побара поддршка за договорот за Брегзит , кој треба да биде потврден. Меј побарала поддршка од британската јавност за договорот иако се уште во потполност не е ...

Усвоен договорот за Брегзит, Британија се повлекува од Унијата

Канал5

Брегзит: Лидерите на ЕУ го одобрија „трагичниот“ развод со Британија

Deutsche Welle

Самит на ЕУ за нацрт-договорот за Брегзит

Независен

ЕУ го одобри договорот за „развод“ со Британија

Нова ТВ

Нетпрес Независен Алфа +инфо Слободен Печат Курир Сител А1 On

223 поврзани вести »