TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-02-05 - 2018-02-11

Западен Балкан чека поевтин роаминг со ЕУ

Либертас - 11.02.2018

Се уште нема конкретни рокови и активности од надлежните институции за ветеното намалување на меѓународните тарифи за роаминг во телекомуникациските услуги, по потпишаниот меморандум меѓу Македонија и Бугарија.

Западен Балкан чека поевтин роаминг со ЕУ

+инфо

Западен Балкан чека поевтин роаминг со ЕУ...

Н.Македонија

Брисел и Западен Балкан: Една тешка љубов…

Локално

Моја Европа: Местото на Западен Балкан е во ЕУ

Локално

CivilMedia Локално Deutsche Welle Нова ТВ +инфо Press24 Н.Македонија Н.Македонија

251 поврзани вести »

Извлечени се телата на планинарите на Кајмакчалан

Р.С.Европа - 11.02.2018

Извлечени се телата на двајцата планинари од Македонија од врвот Кајмакчалан и се симнуваат кон скијачкиот центар каде што доктори од итната служба ќе треба да констатираат дека момчето и девојката од Македонија се мртви, дознава МИА од грчката ...

Извлечени се телата на момчето и девојката од Кајмакчалан

Фокус

Извлечени телата на планинарите на Кајмакчалан

24 Вести

На Кајмакчалан загинаа двајца планинари

МКД

Извлечени се телата на двајца македонски планинари на Кајмакчалан

Телма

Фокус Алсат-М МКД Телма Фокус Алсат-М 24 Вести БркајРабота

96 поврзани вести »

Конте до управата на Челси: Постојат два начини – „глуп и интелигентен“

Спортски - 11.02.2018

Двата порази во низа и падот на табелата повторно го загрозија местото на Антонио Конте и медиумите секојдневно пишуваат за негов наследник, а до сега најмногу се споменуваше името на Луис Енрике, но Конте смета дека не му е загрозена позицијата.

Конте стравува за Мората сезонава со причина

Спортклуб

Конте: Ако се решат да ме отпуштат тоа би било навистина глупав потег

Gol.mk

Конте: Управата на Челси е глупава...

Sport 1

Конте: Глупави сте ако ме смените

Кајгана

Дерби Спортклуб Таратур СуперСпорт СуперСпорт Спортклуб Дерби Спортски

137 поврзани вести »