TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2018-02-19 - 2018-02-25

Тајна или јавна дипломатија

Deutsche Welle - 24.02.2018

Пораката на Меркел дека во преговорите за името е потребна дипломатска уметност, а не прес-конференции, на јасен начин е одговор на прашањето дека до договор не може да се дојде пред камери. Колумна на Љупчо Поповски.

Германците гледаат две Ангели

Deutsche Welle

Грција ќе ја подржи кандидатурата на ПЈРМ за Јадранско-јонскиот регион

Канал5

Нови осцилации за прашањето за името

+инфо

Нови осцилации за прашањето за името

А1 On

Сител Сител Локално CivilMedia Локално Бриф Кумановски м. Н.Македонија

203 поврзани вести »

Облачно со повремени локaлни врнежи од дожд

ТВ21 - 24.02.2018

Времето во Македонија ќе биде облачно, попладне со повремени локални врнежи од дожд, а на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од еден до седум, а дневната од три до 11 степени.

Облачно со повремени локлни врнежи од дожд

Канал5

Облачно со повремени локлни врнежи од дожд

Алсат-М

Облачно со повремени локaлни врнежи од дожд

24 Вести

ДО ВТОРНИК НАСЕКАДЕ СНЕГ: Какво време не очекува?

Скопје24

Кајгана +инфо Стандард Р.С.Европа Press24 Нетпрес Слободен Печат Сител

192 поврзани вести »

ЕУ притиска на компромис за името

ТВ21 - 24.02.2018

Преговорите за проблемот што го има Грција со нашето уставно име влегуваат во нова фаза во која Европската унија притиска на компромис. Токму прашањето за името и заклучоците од посетата на македонскиот премиер Зоран Заев на Берлин беа во фокусот на ...

ЕУ притиска на компромис за името

Канал5

Ципрас: Новото име треба истовремено да биде и уставно име на соседната земја

Фокус

ЕУ притиска на компромис за името

Алсат-М

ЕУ притиска на компромис за името

24 Вести

Сакам да кажам Нетпрес Слободен Печат Press24 А1 On +инфо Сител Алфа

165 поврзани вести »