TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-03-18 - 2019-03-24

Брејвик му посакал добредојде на Караџиќ во затворот

Република - 23.03.2019

Радован Караџиќ, кој од Хашкиот суд беше осуден на доживотна казна затвор, би можелo казната да ја одлежи во затвор во Норвешка. Како што пишува српски „Курир“, Караџиќ затворската казна ќе ја служи во истиот затвор каде што ја отслужува својата ...

Светот за Караџиќ: Правдата победи, БиХ останува поделена

МКД

Пресудата за Караџиќ како порака до САД, Русија или до Кина!

Н.Македонија

Инцко: Нема лоши народи, само лоши поединци

MakPress

Коцијанчич: Лидерите од регионот да ја поддржат одлуката на судот

MakPress

MakPress MakPress MakPress MakPress MakPress MakPress MakPress MakPress

272 поврзани вести »

И кејот на реката Треска е во страшна состојба! (ФОТО)

Опсервер - 24.03.2019

По прашината која што се крена со нелегалната платформа на Матка, на површина почнаа да излегуваат и други проблеми со кои се соочува природата во Општина Сарај. На територијата на општина Сарај освен езерото Матка, се наоѓаат и СРЦ Сарај каде има и ...

Пожар го зафати скопскиот клуб -предизвика голема материјална штета

Спортклуб

Маткање

Призма

Избувна пожар во кајакарскиот клуб во Долна Матка

Фокус

Опожарен кајакарски клуб во Долна Матка

24 Вести

Канал5 24 Вести Канал5 ММС МКД Press24 ММС Курир

135 поврзани вести »

Вардар со убедлива победа на гостувањето во Загреб

24 Вести - 24.03.2019

Екипата на Вардар вечерва славше убедливо на гостувањето кај ППД Загреб со 18:27 (6:14) во првиот дуел од осминафиналето на ракометната Лига на шампиони. По вечерашната победа во „Арена Загреб“, „црвено-црните“ веќе се со една нога во четвртфиналето.

Вардар со убедлива победа на гостувањето во Загреб

Сител

Вардар со убедлива победа на гостувањето во Загреб

Кајгана

Коментаторот „падна“ во транс: Магичниот пас на Столе против Загреб (ВИДЕО)

Таратур

Парондо по победата во Загреб: Горд сум на ракометарите

Сител

Алфа 24 Ракомет 24 Ракомет Спортклуб Спортклуб Дерби Sport 1 Спортклуб

201 поврзани вести »