TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-03-25 - 2019-03-31

Овој народ е честит и достоинствен, колку и да го корнеш, тој повторно ќе изникне

Република - 31.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва присуствуваше на трибина во организација на ВМРО-ДПМНЕ која се одржа во културниот центар „Антон Панов“ во Струмица. Во обраќањето тој истакна дека на Европа и требаа честити, принципиелни ...

Мицкоски: Вечерва сум во Струмица, нека не ме мислат роднините и пријателите на премиерот

Република

Мицкоски до Заев: Овој народ е пиреј, колку и да нé корнете, нема да нé исчистите, ќе останеме и ќе се бориме!

Курир

Мицкоски до Заев: Овој народ е пиреј, колку и да нé корнете, нема да нé исчистите, ќе останеме и ќе се бориме!

Нетпрес

Мицкоски: Заев, ние сме пиреј, колку и да нѐ корнеш, ние пак ќе растеме

Магазин

Скопје1 МКД Канал5 Вечер Макфакс Република Република Курир

286 поврзани вести »

Влада: Пироманите ќе бидат казнети

Нова ТВ - 31.03.2019

Поажрите кои беснеа изминативе два дена се локализирани и ставени под контрола, соопштија од Дирекцијата за заштита и спасување. Изгаснат е и пожарот кој ја зафати и Македонска Каменица , кој се закануваше да зафати и дел од куќите.

Граѓаните да пријават пожари

МКД

Граѓаните да внимаваат и да пријават пожари, Инспекторатот со засилени контроли

Канал5

Граѓаните да внимаваат и да пријават пожари, Инспекторатот со засилени контроли

Сител

Ѓорчев: Македонија гори, а Заев си пие кафе низ чаршија

Фокус

Канал5 Канал5 Канал5 Канал5 Р.С.Европа 24 Вести Радио МОФ 24 Вести

155 поврзани вести »

Ангажирани авиони за гаснење на пожарите кај Љуботенски Бачила

МКД - 31.03.2019

Пожарот кај тетовското село Седларево е локализиран, а под контрола се ставени пожарите во атарите на селата Горно Ботушје и Црешово во општина Македонски Брод. Од Општина Бутел е побарано ангажирање на авиoните на Дирекцијата за заштита и спасување ...

ДЗС: Локализиран пожарот кај тетовско Седларево

Сител

Гори низ цела земја, пожарите никако да стивнат

МКД

Голем пожар во беровско, населението помага за да се спречи неговото ширење кон куќите

МКД

Голем пожар во с.Владимирово кај Берово

Канал5

Нова ТВ Р.С.Европа Независен Press24 Макфакс Курир Макфакс Курир

138 поврзани вести »

Русија во Венецуела отвори школа за пилоти на хеликоптери

МКД - 31.03.2019

Русија во петокот во Венецуела свечено отвори воена школа за пилоти на хеликоптери, соопшти Рособороноекспорт, руската државна компанија за продажба на оружје. „Капацитетите на наставниот центар ќе им овозможат на венецуелските пилоти да ја минат ...

Лавров тврди: На САД многу добро им е објаснето зошто нашите војници се во Венецуела

Независен

Лавров: На Вашингтон му е објаснето што прават нашите војници во Венецуела

А1 On

Венецуела повторно во мрак

А1 On

Лавров: На Вашингтон му е објаснетоа што прават нашите војници во Венецуела

Република

Опсервер 24Инфо МКД Сител МКД Канал5 Сител Р.С.Европа

196 поврзани вести »

Партиски пазар за двотретинско мнозинство

Р.С.Европа - 29.03.2019

На социјалните мрежи граѓаните повторно со критика за цената која се плаќа за обезбедување на двотретинско мнозинство за усвојување на потребните реформски закони. Според аналитичари, земјата е во сива зона кога мора да го испорача бараното, но ...

Мијалков во куќен притвор

Тера

Мијалков само еден месец ќе биде во притвор - Јанкулоска доби 4 години

Press24

Врховен го укина домашниот притвор на Мијалков за „Империја“

+инфо

Мијалков од затворот во Шутка се сели во домашниот притвор на Водно

Бизнис Вести

МКД Фокус Нова ТВ Сител Канал5 Фокус Алсат-М Фокус

119 поврзани вести »