TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-04-08 - 2019-04-14

Адвокатката на Асанж тврди дека Еквадор шири лаги

А1 On - 14.04.2019

Адвокатката на уапсениот основач на Викиликс, Џулијан Асанж, вели дека Владата на Еквадор ширела лаги за неговото однесување во амбасадата во Лондон. Џенифер Робинсон изјави денеска дека еквадорските власти давале скандалозни обвиненија против Асанж ...

Со што го налути Еквадор основачот на „Викиликс“ Џулијан Асанж?

ММС

Адвокатката на Асанж: Еквадор шири лаги

Независен

Мачорот на Асанж е на безбедно

+инфо

Таткото на Асанж: Вратете го дома, ме шокираше како изгледа

+инфо

А1 On +инфо Нова ТВ Макфакс МКД +инфо Опсервер Либертас

558 поврзани вести »

Македонија вечерва против Исланд го заверува пласманот на ЕП 2020

24 Вести - 14.04.2019

Ракометната репрезентација на Македонија вечерва од 20 часот по втор пат излегува против репрезентацијата на Исланд. во квалификациите за пласман на ЕП 2020 година. Македонија триумфираше против Исланд во Рејкјавик со 34:33 во првиот дуел и е на ...

Македонија одигра нерешено со Исланд за прво место во групата

Фокус

Во голема борба и драма, Македонија и Исланд одиграа нерешено

ТВ21

Македонските ракометари одиграа нерешено со Исланд во Скопје

Канал5

Македонија против Исланд ќе го заверува пласманот на ЕП 2020

Sport M

Сител Таратур ММС Скопје24 TopSport Курир Скопје24 Sport M

391 поврзани вести »

КОЛУМНА- ИБРАХИМ ИБРАХИМИ:  Ромите меѓу политиката и лагите

Вечер Прес - 14.04.2019

Понесени од празнувањето на 8 Април како Меѓународен ден на Ромите, никако изгледа да дојдеме до реалноста дека животот продолжува и понатаму, до наредниот 8 април има точно 362 дена или до крајот на оваа 2019 кога ќе сумираме резултати колку сме ...

Трибина за предизвиците и можностите за деца и млади Роми

А1 On

Трибина за предизвиците и можностите за деца и млади Роми

Сител

Царовска: Обезбедуваме еднаков пристап на децата Роми во градинките

А1 On

Царовска: Обезбедуваме еднаков пристап на децата Роми во градинките

Сител

Press24 Макфакс МКД ММС Радио МОФ ММС MTM CivilMedia

209 поврзани вести »

Села: Ние некогаш нема да поддржиме некој кој не е како нас и не е Албанец

Фокус - 14.04.2019

Претседателскиот кандидат Блерим Река вечерва, од митингот во тетовско Желино, порача дека на 21 април ќе се случи голема промена со политичкото минато. Укажа дека со неговиот нов концепт ќе ги корегира досегашните политики на власта.

Река од Гостивар: Оваа владина коалиција се плаши од СЈО

ТВ21

Река: Немаме друга опција, освен ЕУ и НАТО

Канал5

Река: Немаме друга опција, освен ЕУ и НАТО

+инфо

Река: Корупцијата и невработеноста мора да запрат

А1 On

МКД Сител Независен ММС Вечер Прес Република iPortal 24Инфо

203 поврзани вести »

Пендаровски: Силјановска-Давкова ниту сака ниту може да биде претседател, таа сака да биде наследник на Иванов

ТВ21 - 14.04.2019

„Не ни треба наследник на Ѓорге Иванов. Не ни трба уште еден кочничар кој јавно се заканува дека ќе ја повлече државата назад. Со помош на сите вас ја извадивме државата од темното минато.

Силјановска со најмногу спонзорства, освен пари од државата, кандидатите добиле и донации

ТВ21

Силјановска Давкова кон Пендаровски: Изгласавте селективен закон за амнестија, уште слики на луѓето кои се амнестираа фалеа

Нетпрес

(ВИДЕО) Пендаровски повторно излажа: Ветувањата дека нема користење на службени возила во неговата изборна кампања паднаа во вода

Нетпрес

Пендаровски доби докази за да го избрка својот најблизок соработник во кампањата

Курир

Нетпрес Независен Нетпрес МКД Нетпрес Сител Курир Курир

203 поврзани вести »