TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-04-29 - 2019-05-05

Политико: Балканскиот крах на Макрон

МКД - 04.05.2019

Бриселскиот портал Политико пишува дека самитот во Берлин бил неуспен во обидот да се овозможи излез од ќорсокакот во кој влезе дијалогот меѓу Белград и Приштина. Политико оценува дека тоа укажува на пропустите во надворешната политика на ЕУ.

Што навистина донесе Заев од Берлин?!

Deutsche Welle

Вучиќ: Важно е да влеземе во ЕУ, но поважно е прво да преживееме

+инфо

Вучиќ: Харадинај и Тачи ги потценија Меркел и Макрон како никогаш досега

Слободен Печат

(ВИДЕО) Вечерва во „360 Степени“: Што е реалноста за датумот за преговори

Либертас

Либертас Либертас MTM Deutsche Welle Deutsche Welle +инфо ММС Р.С.Европа

236 поврзани вести »