TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-05-13 - 2019-05-19

Пендаровски веќе ги избра членовите на неговиот кабинет?

Нетпрес - 19.05.2019

Една недела откако седна во вилата Водно новиот претседател Стево Пендаровски веќе ги постави кадровските основи на неговиот кабинет. Генерален секретар на претседателската служба е досегашниот владин портпарол Миле Бошњаковски.

Првата реформа на претседателот Пендаровски

+инфо

Кои се првите луѓе на претседателот?

Сител

Утре средба Џафери – Пендаровски

Независен

Утре средба Пендаровски-Ахмети

А1 On

Република Магазин Скопје1 Р.С.Европа Фокус Канал5 Канал5 Deutsche Welle

373 поврзани вести »

ВМРО-ДПМНЕ: Филипче е целосно неспособен за водење на секторот на здравство

Канал5 - 19.05.2019

Министерот, Венко Филипче е целосно неспособен за водење на секторот на здравство. Резултатот на неговата неспособност се човечки жртви! Последната вест е починато предвреме родено бебе на Клиниката за гинекологија и акушерство.

СДСМ: На ВМРО-ДПМНЕ му стана навика да злоупотребува трагедии во политички цели, здравствениот систем се унапредува

Канал5

Славева: Резултат од неспособноста на Филипче се човечки жртви

Нетпрес

Славева: Венко Филипче е целосно неспособен за водење на секторот на здравство, а резултатот на неговата неспособност се човечки жртви

Курир

ВМРО – ДПМНЕ бара оставка од Филипче оти починало уште едно бебе на Гинекологија ВИДЕО

+инфо

+инфо А1 On Макфакс А1 On Макфакс Точка Точка iPortal

137 поврзани вести »

Мизерната сезона за Реал заврши мизерно – со пораз дома од Бетис (видео)

Макфакс - 19.05.2019

Конечно, дојде крај на една од најлошите сезони во историјата на Реал Мадрид. На лош начин – со домашен пораз од 0:2 од Бетис, со која „Лос бланкос“ имаат неверојатни 12 порази во шпанската лига оваа сезона.

Реал Мадрид со нов пораз ја заврши сезоната (ВИДЕО)

МКД

Реал Мадрид го допре дното, нов пораз за кралевите

Sport M

Реал Мадрид го допре дното

Кајгана

Реал Мадрид го допре дното

А1 On

Спортклуб SportMedia Дерби Спортклуб Спортклуб TopSport 24Фудбал Слободен Печат

189 поврзани вести »

Инзаги ќе биде новиот тренер на Јувентус?

Курир - 19.05.2019

Тренерот на Лацио, Симоне Инзаги најверојатно ќе го замени Масимилијано Алегри на чело на Јувентус во текот на летото, тврди „Кориере дело Спорт“, како и уште две италијански изданија -„Спорт Медијасет“ и „Ла Стампа“.

Во Италија тврдат: Симоне Инзаги ќе биде новиот тренер на Јувентус

А1 On

Инзаги ќе биде новиот тренер на Јувентус?

Sport M

Во Италија тврдат: Симоне Инзаги ќе биде новиот тренер на Јувентус

ММС

Во Италија сигурни: Јувентус го избра новиот тренер

Таратур

ММС Sport 1 SportMedia Спортски TopSport SportMedia Gol.mk Дерби

179 поврзани вести »

Средба Османи-Која

Канал5 - 17.05.2019

Овој проект е особено значаен поради тоа што ќе има исклучителна успешност во утврдување на евентуалните наклонетости и субјективизам на судиите во нашето општество. Начинот и методологијата за спроведување на проектот за статистичка и квалитативна ...

Средба Османи – Која: истражување на етничките предрасуди во судството

А1 On

Османи – Која: Истражување на етничките предрасуди во судството

Press24

Османи – Која: Истражување на етничките предрасуди во судството

Сител

„Метлата“ ќе чисти само со коалициски договор

Независен

Макфакс Окно Точка 24Инфо Либертас MakPress 24 Вести Независен

118 поврзани вести »