TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-05-20 - 2019-05-26

Пендаровски: Делата и поуките што ги оставија Кирил и Методиј не обврзуваат да градиме општество со еднакви можности

МКД - 24.05.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, упати честитка по повод одбележувањето на 24 Мај, Денот на словенските просветители св. Кирил и Методиј. „Овој голем празник посветен на светите браќа Кирил и Методиј, кои со своето ...

Заев: Мисијата на св. Кирил и Методиј за описменување меѓу првите примери на поврзување различни култури

Сител

Пендаровски: Делата и поуките што ги оставија Кирил и Методиј не обврзуваат да градиме општество со еднакви можности

Сител

Македонија ги чествува светите Кирил и Методиј

Сител

Во Вашингтон одбележан Денот на сесловенските просветители св. Кирил и Методиј

Канал5

Канал5 Канал5 Сител Канал5 Канал5 Канал5 Канал5 Канал5

157 поврзани вести »

Хамонд против брегзит без договор

А1 On - 26.05.2019

Британскиот министер за финансии, Филип Хамонд, денеска изјави дека на наследникот на премиерката Тереза Меј ќе му биде тешко да ја заобиколи волјата на парламентот и да ја изведе Велика Британија надвор од Европската унија без да постигне договор.

Британски министер- Велика Британија нема да излезе од Унијата со Брегзит без договор

Алфа

Хамонд против брегзит без договор

24Инфо

Британците ја одобруваат оставката на Меј, и размислуваат за предвремени избори

Локално

Хамонд против брегзит без договор

MakPress

CivilMedia Сител Канал5 МКД МКД Deutsche Welle Канал5 Телма

207 поврзани вести »