TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-06-10 - 2019-06-16

ВМРО-ДПМНЕ ќе одбележи 29 години од основањето

Канал5 - 16.06.2019

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одбележи 29 години од формирањето на партијата. Централната прослава е вечер во 19 часот, во Македонска Филхармонија, најавија од партијата. На настанот обраќање ќе има претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...

Мицкоски: Трчаме заедно со народот, да ја спасиме нашата земја од пепелот кој го оставаат!

Фокус

ВМРО-ДПМНЕ одбележува 29 години од основањето

ТВ21

ВМРО-ДПМНЕ денеска одбележува 29 години од формирањето на партијата

Алсат-М

ВМРО-ДПМНЕ обележува 29 години од основањето

Канал5

24 Вести Телма Канал5 ТВ21 Алсат-М 24 Вести А1 On Press24

231 поврзани вести »

Албанските партии против Пендаровски: „Единството на Албанија со Косово е нивна волја“

ТВ21 - 16.06.2019

Многу реакции од албанските партии по изјавите на претседателот Стево Пендаровски дека евентуалното укинување на границата меѓу Албанија и Косово може да предизвика тензии во регионот. Вицепремиерот Бујар Османи, зборувајќи за укинувањето на ...

„Позрели“ изјави од Пендаровски бараат партиите на Албанците

Expres

Рама се разбрал со Пендаровски

Expres

Рама му се налути на Пендаровски

Фокус

Рама: Не е праведно, а ни практично Пендаровски да бара раздвојување од Албанија

24 Вести

Р.С.Европа А1 On Press24 Сител Слободен Печат Независен Курир МКД

197 поврзани вести »

На ВМРО-ДПМНЕ ѝ беше укажано да гледа државен интерес, а не на партиски поединци, вели Дескоска за ставот на Холандија ...

Сакам да кажам - 14.06.2019

Само од решавањето на иднината на СЈО зависи дали Холандија ќе одобри добивање датум за преговори со ЕУ, откако Владата на Холандија вчера соопшти дека инсистира на брзо усвојување на законот со кој ќе се осигура гонење на корупција кај високите ...

Катица Јанева ретерира, не знае од каде потекнуваат „бомбите“ на Ел Чека

ТВ21

Дескоска за ставот на Холандија да не дава датум без СЈО: На ВМРО ДПМНЕ ѝ беше укажано!

Локално

Бомбите кои ги објавува „Ел Чека“ не се истите кои ги има СЈО, тврди Јанева

Телма

Катица контра Јанева – сега „бомбите“ на „Ел Чека“ не се дел од разговорите кои ги поседува СЈО

24 Вести

Канал5 Канал5 Фокус Алсат-М Слободен Печат Независен Р.С.Европа +инфо

152 поврзани вести »