TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-06-10 - 2019-06-16

Ахмети елегантно се ослободи од локалните шерифи

Независен - 13.06.2019

Во сенка на неизвесноста околу добивањето датум за преговори со Европската Унија и „метлата“ во Владата што го чека исходот од Брисел, стигнаа вестите за голема чистка во Мала Речица. Лидерот на ДУИ, Али Ахмети ги разреши сите општински комитети – ...

Ахмети замете во ДУИ – ги разреши општинските ограноци

PressingTV

Салиу: Класична метла во ДУИ по бомбите на Ел Чека

Фактор

Исен Салиу: Во ДУИ почна да работи „метлата“ откако беа објавени бомбите на Ел Чека

Република

Салиу: Класична метла во ДУИ по бомбите на Ел Чека

Либертас

Expres Телма Алсат-М Слободен Печат Нетпрес 1tv MakPress Алсат-М

40 поврзани вести »

Кремљ: Средба Путин – Трамп може да се договори пред Самитот Г20

Слободен Печат - 16.06.2019

Тој истакна дека доколку двајцата претседатели се сретнат „патем", тогаш не би можеле да разговараат за низа билатерални прашања. Евентуалниот состанок меѓу рускиот и американскиот претседател Владимир Путин и Доналд Трамп во рамки на самитот Г20 во ...

Кремљ: Средба Путин – Трамп може да се договори пред Самитот Г20

А1 On

Кремљ: Средба Путин – Трамп може да се договори пред Самитот Г20

Опсервер

Кремљ: Средба Путин – Трамп може да се договори пред Самитот Г20

MTM

Кремљ: Средба Путин – Трамп може да се договори пред Самитот Г20

Вечер Прес

24Инфо Фокус А1 On Макфакс Сител МКД +инфо Либертас

60 поврзани вести »

Фото: Светската фудбалска елита на венчавката на Серхио Рамос

Канал5 - 16.06.2019

Капитенот на европскиот фудбалски гигант Реал Мадрид, Серхио Рамос синоќа во Севиља се венчаше со својата долгогодишна девојка убавата Пилар Рубио. На елитната венчавка во катедралата во Севиља со своите поубави половина во елегантни изданија се ...

ФОТО: Фудбалскиот џет-сет на свадба кај Серхио Рамос

Таратур

Што се им забранил Серхио Рамос на гостите на неговата свадба

Курир

Забрането снимање и задолжителна тетоважа на свадбата на Рамос

+инфо

ФОТО: Фудбалската елита на свадба кај Рамос

Курир

Sport 1 TopSport А1 On Скопје24 Спортски Независен Репортер Макфакс

58 поврзани вести »

Тоти утре го потврдува заминувањето од Рома?

TopSport - 16.06.2019

Легендата на Рома, Франческо Тоти објави дека во понеделник во 13 часот ќе оддржи посебна прес-конференција, каде што се очекува дека ќе го објави своето заминување од „волчицата“. Иако ова уште не е официјално, италијанските медиуми тврдат дека ...

Тоти утре ќе соопшти дека заминува од Рома

MTM

По 30 години Тоти заминува од Рома!

МКД

„Волчицата“ губи уште еден „син“: И Тоти си оди од Рома

Екипа

Тоти дефинитивно заминува, закажана прес конференција во понеделник

Дерби

Спортски Sport 1 Слободен Печат 24Фудбал Sport M TopSport Курир А1 On

55 поврзани вести »